Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Od krajských nemocnic na Vysočině začnou mizet triážní stany

Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví dnes na tiskové konferenci informoval, že od krajských nemocnic v regionu budou postupně mizet triážní (rozřazovací) červené stany. „Jako první zruší triážní, ale i odběrový stan, Nemocnice Pelhřimov. V jejich případě se jedná o zcela pochopitelný krok. Spádová oblast tohoto zařízení měla dlouhodobě minimální počty indikovaných i samoplátcovských odběrů, epidemiologická situace v této části regionu je klidná - příznivá a pracoviště nebylo dlouhodobě vytěžováno. Testování klientů z Pelhřimovska je připravena primárně pokrýt jihlavská nemocnice. K dispozici jsou však i kapacity ostatních zařízení. Poslední odběry v Pelhřimově proběhnou zítra – tedy ve středu 26. května,“ doplnil Vladimír Novotný.
 

 
 

Triáž příchozích klientů/pacientů nebo návštěv budou nemocnice řešit individuálně. Kraj je připraven instalovat do každé z pěti krajských nemocnic termokamery, které budou všem příchozím automaticky měřit tělesnou teplotu. Počítá se s instalací 15 kusů kamer v krajských nemocnicích, pět kusů bude umístěno do vybraných sociálních zařízení. S postupnou změnou organizace triáže v jednotlivých krajských nemocnicích na Vysočině zmínil Vladimír Novotný i množící se případy agresivity při třídění příchozích. „Důvodem je rostoucí nervozita klientů nemocnic, náročnější postupy při identifikaci pacientů, především pak nutné vyplnění zdravotních dotazníků při příchodu do nemocnice, což některé osoby špatně snáší. Bohužel, stále platí, že musíme být velice ostražití. Přistoupili jsme opět ve všech nemocnicích k plánování operačních výkonů, rozvolňujeme přísná omezení, ale pokud chceme docílit běžného provozu, potřebujeme k tomu zdravé zaměstnance a zdravotníky. Musíme tedy stále předcházet možnému riziku šíření COVID,“ upozorňuje Vladimír Novotný.

 

Kraj Vysočina, jako zřizovatele pěti krajských nemocnic, zároveň žádá veřejnost, aby se před návštěvou nemocnice seznámila s platnými pravidly, která se mohou zařízení od zařízení lišit. Zároveň touto cestou děkuje za jejich dodržování.


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2020 / 26.5.2020

Počet návštěv: 3557
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek