Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor sociálních věcí
Pracovní skupina pro zdravotnictví a sociální oblast funguje jako jeden z poradních orgánů tzv. Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina (dále též „RSK“), regionální partnerské platformy, která se v programovém období 2014 – 2020 podílí na naplňování principů územní dimenze v rámci operačních programů.
Zatímco první zasedání pracovní skupiny na konci října minulého roku bylo věnováno převážně sociální tematice, zasedání druhé se zaměřilo na oblast zdravotnictví.
„Zdravotnictví patří k nejvýznamnějším rozvojovým prioritám našeho regionu, proto se snažíme aktivně vyhledávat zdroje finanční podpory pro jeho další rozvoj. Velmi oceňuji, že na únorové zasedání přijal pozvání zástupce Ministerstva zdravotnictví ČR a podělil se s námi o svůj pohled na tuto problematiku,“ uvedl předseda pracovní skupiny radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
V průběhu jednání zazněly aktuální informace o existujících dotačních programech, ze kterých je možné čerpat podporu pro rozvojové projekty v oblastech zdravotnictví. Ředitel Odboru evropských fondů Ministerstva zdravotnictví ČR Jan Bodnár pohovořil o možnostech podpory v rámci evropských strukturálních a investičních fondů v programovém období 2014 – 2020.
Na investiční projekty je možné v tomto období využít prostředky především z Integrovaného regionálního operačního programu, který podpoří například pořízení vybavení pro složky Integrovaného záchranného systému ČR nebo nákup technologického vybavení pro vysoce specializovanou péči v oborech onkogynekologie a perinatologie. Doplňkové, nicméně neméně důležité aktivity neinvestičního charakteru bude možné financovat Operačním programem Zaměstnanost 2014 – 2020, který poskytne dotaci na tzv. systémové projekty Ministerstva zdravotnictví. V rámci jednoho z takových projektů na Vysočině vznikne například tzv. Centrum podpory zdraví, které se bude zabývat otázkami zdravotní gramotnosti obyvatel a jejich motivací ke zdravému životnímu stylu.
Mimo operační programy nabízejí podporu do zdravotnictví i další zdroje, jako například tzv. norské fondy, program česko-švýcarské spolupráce nebo některé z komunitárních programů EU.
„Věřím, že spolupráce, kterou se dosud podařilo navázat s řídícími orgány a věcnými garanty operačních programů, bude úspěšně pokračovat i nadále a přispěje k efektivnímu čerpání evropských prostředků pro řešení potřeb Vysočiny ve zdravotnictví,“ doplnil Petr Krčál.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se