Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Odstartoval 16. ročník soutěže Zlatý erb

Sdružení Zlatý erb zahájilo v pátek 3. 1. 2014 už 16. ročník soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky – Zlatý erb 2014. O oceněných bude opět rozhodovat jak odborná porota, tak i veřejnost. Přihlášky do soutěže je možné zasílat do 30. ledna tohoto roku.
 

 
 

Soutěž je podobně jako v loňském ročníku organizována v krajských a navazujícím celostátním kole. V našem kraji vyhlašuje krajské kolo soutěže Kraj Vysočina spolu se Sdružením Zlatý erb.

Cílem soutěže je podpora modernizace místní i regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Ceny jsou udělovány ve třech kategoriích:

  • nejlepší webové stránky města
  • nejlepší webové stránky obce
  • nejlepší elektronická služba.

V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování, bezbariérová přístupnost a podpora IPv6 a DNSSEC.

Jak se soutěže zúčastnit? Zástupci měst a obcí se mohou do soutěže přihlásit na stránkách Zlatého erbu (http://zlatyerb.obce.cz/) do čtvrtka 30. 1. 2014 do 16.00 hodin.

Zvláštní cenou, která se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce, je cena veřejnosti. Uživatelé naleznou pokyny pro hlasování na stránkách soutěže. Hlasovat mohou všichni uživatelé internetu, kteří disponují platnou emailovou schránkou, na niž bude poslána ověřovací zpráva. Hlasovat lze pouze pro jedno město nebo jednu obec. Hlasy veřejnosti bude možné posílat v celostátním kole až do 27. 3. 2014 a v krajském kole pouze do 24. 2. 2014, v obou případech do 16.00 hodin.

Stejně jako v loňském roce vyhlašuje Kraj Vysočina v tomto ročníku soutěže dvě vlastní zvláštní kategorie:

  • Kategorie pro zřizované organizace Kraje Vysočina, které se budou moci přihlašovat prostřednictvím webového formuláře na adrese http://zlatyerb.obce.cz/vysocina. Hodnocena budou kritéria jako aktuálnost webu, přehlednost, bezbariérový přístup, propagace zřizovatele či výtvarné zpracování.
  • Kategorie pro sbory dobrovolných hasičů - tuto kategorii zaštiťuje předseda Bezpečnostní komise kraje. Přihlašování bude opět probíhat přes web na adrese http://zlatyerb.obce.cz/vysocina a hodnocena bude jak webmasterovská část, tak část věcně odborná.

Uzávěrka přihlášek pro obce a města Kraje Vysočina i pro zřizované organizace kraje a hasičské sbory je stanovena na čtvrtek 30. ledna 2014 do 16.00 hod!

Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže proběhne na slavnostním vyhlášení v březnu 2014 na Krajském úřadu Kraje Vysočina. Celostátní finále pak proběhne tradičně na dubnové konferenci ISSS 2014 v Hradci Králové.

Těšíme se na Vaši účast!

Mnoho zdaru v soutěži přejí:

Petr Pavlinec (předseda poroty krajského kola Kraje Vysočina)¨

Vít Savický a Roman Milner (Sdružení Zlatý erb)

 
 
Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 8.1.2014 / 8.1.2014

Počet návštěv: 9872
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek