Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím
Smyslem této cesty je snaha motivovat turisty ke trávení dovolené v regionu Vysočina a prohloubit jejich zájem o její poznávání. Tato akce také nabídla další volnočasovou aktivitu pro ty, kteří mají rádi jízdu na kole nebo to chtějí zkusit a inspiraci pro ty, kteří se nemohli zúčastnit. Podporu tomuto projektu vyjádřil svojí aktivní účastí v jednotlivých etapách Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro kulturu a cestovní ruch, Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro informatiku a životní prostředí, Jaroslav Vymazal, primátor Města Jihlava, starosta Města Telč Roman Fabeš, Miroslav Požár, starosta Městyse Mrákotín. Za partnera akce, Skupinu ČEZ, se zúčastnil Ing. Zdeněk Saturka, ředitel organizační jednotky Vodní elektrárny, Ing. Josef Blaha, vedoucí provozu Vodní elektrárna Dalešice a Kristýna Vohlídková z oddělení komunikace JE Dukovany.
Účastníci první etapy se sešli 1. července 2011 ráno na Masarykově náměstí v Jihlavě, aby do cíle urazili celkem 470 km a společně dokázali, že na Vysočině je možné trávit aktivní dovolenou. Osm etap o průměrné délce 58,75 km vedlo po cyklotrasách, lesních cestách a vedlejších silničkách Vysočiny. Část trasy vedla po tématických stezkách - Mlynářské stezce, Pražské trase a po Energetické stezce.
Účastníky ani letos nečekaly jen kilometry v sedlech kol, ale i návštěvy památek a zajímavostí. Po dojezdu do Třeště proběhla společná návštěva expozice betlémů, v Kamenici nad Lipou expozice muzea v prostorách zámku, v Želivi areálu premonstrátského kláštera, Mětského muzea a galerie ve Svratce, Městského muzea v Bystřici nad Pernštejnem, v Třebíči Zadní synagogy a Židovského muzea - Dům Seligmanna Bauera. Z dalších zajímavostí to byla exkurze do Vodní elektrárny Dalešice a návštěva Akciového pivovaru Dalešice.
V průběhu celé akce bylo k dispozici doprovodné vozidlo, které zajistilo převoz účastníků a zavazadel a technickou pomoc. Informace o jednotlivých etapách byly před každou etapou v tištěné podobě a také na webových stránkách www.vysocinounakole.cz, kde byly další informace o možnostech ubytování, programech na trasách atd. Celý projekt provázelo několik soutěží - soutěž o nejvíce najetých kilometrů v kategorii ženy a muži a tipovací soutěž. Tipovací soutěž spočívala v tipování celkového počtu najetých kilometrů. Soutěžilo se o zajímavé ceny - pobyt v Hotelu Skalský dvůr v Lísku, pobyt v Hotelu Tálský mlýn Žďár nad Sáizavou a originální cyklistický dres Vysočiny.
Pro ty, kteří ještě váhají nad otázkou, jaká místa letos o dovolené nebo ve volném čase navštíví doporučujeme navštívit turistický portál Vysočiny http://www.region-vysocina.cz nebo www.vysocinounakole.cz.
Zajímavá čísla o cyklistickém putování Vysočinou:
- ujeli jsme více než 470 km
- etapy byly vedeny krajem Vysočina
- během 8 dní (8 etap)
- o průměrné délce 58,75 km
- 3 soutěže
Během cyklojízdy jsme navštívili:
- 2x památku UNESCO (Telč, Třebíč)
- 5x muzeum
- 1x rozhlednu
- 1x galerii
- 1x geometrický střed České republiky
- 1x klášterní areál
- 1x vodní elektrárnu
- 1x pivovar
Více informací o projektu na www.vysocinounakole.cz
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se