Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Okna technickým oborům dokořán

Student z Vysočiny zaznamenal úspěch ve státní soutěži automechaniků
Krajská hospodářská komora kraje Vysočina společně s Vysočinou Education, školským zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a střediskem služeb školám, příspěvkovou organizací realizují projekt s názvem „Okna technickým oborům dokořán“. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu České republiky.

 
 
 

Cílem projektu je zlepšení podmínek pro výuku technických a řemeslných oborů, včetně vytvoření podmínek pro zvýšenou motivaci žáků základních škol ke vzdělávání v těchto oborech za účelem jejich většího uplatnění na trhu práce v průmyslu Kraje Vysočina.

 

Hlavní cílovou skupinou jsou žáci druhého stupně základních škol, s nimiž projekt pracuje nejvíce a na něž jsou zaměřeny prakticky všechny aktivity projektu. Tato skupina je projektem oslovována a motivována tak, aby měla v průběhu projektu i po jeho ukončení k dispozici více informací a konkrétních postupů pro své rozhodování o budoucím studiu a profesní kariéře.

 

Žáci základních škol jsou do projektu zapojováni v rámci školního vyučování a to v hodinách, které jsou pro to vhodné (praktické vyučování, občanská výchova). V průběhu realizace projektu jsou využívány stávající dobré zkušenosti (best practice) a vytvářeny takové nástroje a postupy, které budou dostupné, zajímavé a funkční. Mezi ně patří například zprostředkování informací z firem ve formě virtuálních oken do jednotlivých technických oborů, exkurze a besedy se zástupci firem (jednateli, personalisty, mistry z výroby), motivační dílny zručnosti a specializační dílny zručnosti nebo workshopy učitelů středních odborných škol pro žáky základních škol.

 

logo

 

Odkazy


 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty odborů > Školský portál > Rozvojové projekty > Ukončené projekty > Okna technickým oborům dokořán

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 134560

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek