Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Omezení dodávek plynu Vysočině zatím nehrozí

plyn
V souvislosti se zastavením dodávek zemního plynu z Ruska došlo v některých evropských státech k nucenému omezení spotřeby plynu. V České republice je zatím zásobování zemním plynem stabilní, bez problémů a žádná redukce spotřeby se nepředpokládá. Jak uvedl mluvčí společnosti RWE Transgas Martin Chalupský, do České republiky proudí nepřetržitě zemní plyn z Norska a zbytek domácí spotřeby se pokrývá čerpáním plynu z podzemních zásobníků. Vysočina se tedy žádného omezování spotřeby zatím obávat nemusí.
 

 
 

Na vzniklou situaci reagoval neprodleně i kraj Vysočina. Na pokyn ředitele Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeňka Kadlece bylo svoláno společné jednání zaměstnanců krajského oddělení krizového řízení a bezpečnosti a Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. Tématem jednání bylo upřesnění možného dopadu na spotřebitele v našem regionu v případě vyhlášení druhého odběrového stupně. Ten by znamenal omezení dodávek plynu největším odběratelům dle platné legislativy České republiky v této oblasti. „Jak ukázaly události posledních dnů je třeba co nejrychleji snížit energetickou závislost České republiky na jiných zemích zejména na Rusku a východních státech. Z důvodu zajištění maximální soběstačnosti v zásobování elektrickou energií podporuje kraj Vysočina dlouhodobě rozvoj jaderné energetiky na úkor výstavby plynových elektráren, které se za daných okolností jeví jako velmi neefektivní,“ uvedl ředitel Zdeněk Kadlec. Zároveň ubezpečuje obyvatele Vysočiny, že není žádný důvod k panice.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.1.2009 / 9.1.2009

Počet návštěv: 13645
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek