Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Jazykové verze publikací
V dnešní době, která požaduje velkou míru flexibility od všech vládnoucích struktur a občanů, se neustále zvyšují požadavky na vzdělání a efektivitu práce pracovníků ve veřejné správě, včetně jejích ICT dovedností. Kraj Vysočina vstoupil v létě do projektu CEMSDI (Civil-servant Empowerment for Multi Media Service Delivery ICT-enabled), který si klade za cíl posílení kapacit mezi státními úředníky a dalšími odborníky tvořícími součást dodavatelského řetězce služeb v regionech, kde je nutné vytvářet aktivní politiku eInkluze a eGovernmentu, tedy hlavně v menších městech a obcích.
Prostřednictvím zástupce kraje Vysočina, který mimo jiné zajišťuje propagaci a diseminaci výsledků projektu mezi Evropskými regiony, konsorcium projektu CEMSDI vyhlásilo svou podporu iniciativě vlámské vlády „Prohlášení Citadel“ (Citadel Statetement) během konference LIFT OFF TOWARDS OPEN GOVERNMENT (zahájení k otevřené vládě) organizované Evropskou komisí a belgickým předsednictvím v EU v Bruselu ve dnech 15.-16.12. 2010.
Záměrem Prohlášení je pomoc při identifikaci klíčových kroků, které mohou evropští a národní politici a jiní zásadní hráči udělat do roku 2013, aby efektivněji podpořili místní eGovernment. Je to jakási „výzva k akci“, která pomůže místním vládám ke splnění hlavních cílů Ministerské deklarace z Malmo, která mimo jiné volá po posílení efektivity a účinnosti veřejných služeb.
Digitální místní agenda (Digital Local Agenda), prosazovaná konsorciem projektu CEMSDI, je iniciativou vycházející z místní úrovně, kde byla nějakou dobu formována a kde byly šetřeny důvody pro velmi nevyrovnaný dosavadní rozvoj eGovernmentu v různých evropských regionech. Na základě diskuzí a analýz, které se realizují během projektu CEMSDI, 12 partnerských organizací začíná vytvářet konkrétní plány, jak posílit kapacitu veřejných zaměstnanců v oblasti poskytování služeb založených na ICT.
Je důležité zdůraznit význam zviditelnění těchto dvou propojených celoevropských iniciativ současně během belgického předsednictví v EU. Tento význam byl také vyzdvižen na před-konferenci zabývající se místním eGovernmentem organizované vlámskou vládou v Ghentu v Belgii dne 14.12. 2010.
Obě iniciativy odrážejí poptávku Evropanů po srovnatelných efektivních a všechny občany zahrnujících elektronických službách veřejné správy i přes trvající socioekonomické, kulturní a jazykové bariéry a kulturní rozdíly.
CEMSDI se dále účastní italská projektová organizace INNOVA jako koordinátor, další italští partneři jsou Centrum pro vzdělávání při Univerzitě v Římě CATTID, škola pro místní státní správu – SSPAL, sdružení místních měst – MEDIA VALE a ANCITEL, italská společnost zaměřená na zdokonalování místní státní správy. Dále se projektu účastní asociace baskidských municipalit EUDEL a nezisková organizace ROBOTIKER ze Španělska a neziskový institut INESC a asociace municipalit, měst, univerzit a dalších partnerů VARD 2015 z Portugalska. Součástí konsorcia je také norská asociace místních a regionálních správ KS/NALRA a britská společnost ESD.
Kontakt: Iva Walterová, M.A. (projektová manažerka), walterova@epma.cz
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se