Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Padesátka účastníků Mladé univerzity prožila nevšední prázdninový týden v Raabsu a Jihlavě

Padesátka účastníků Mladé univerzity prožila nevšední prázdninový týden v Raabsu a Jihlavě
Další ročník Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina byl v závěru minulého týdne zakončen tradiční akademickou slavností v areálu farního sídla Lindenhof v Raabs an der Thaya, kde si 52 účastníků převzalo své diplomy za úspěšné absolutorium. Letošní 12. ročník prázdninového setkání českých a rakouských dětí na téma Svět vzhůru nohama opět nabídlo řadu zajímavých přednášek, kreativních workshopů, sportovních aktivit i her a zábavy. Za Vysočinu přijeli studenty na závěrečnou slavnost podpořit krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala a radní Kraje Vysočina pro mezinárodní vztahy Roman Fabeš.
 

 
 

Čtyři dny Mladé univerzity se vždy konají na rakouské straně v Raabsu an der Thaya, středa je pravidelně určena pro celodenní výlet do Kraje Vysočina. Dopolední přednášky z oblasti fyziky, robotiky, chemie, ekologie, historie, medicíny nebo designu i letos obstarali lektoři z praxe, kteří patří ke špičkám ve svém oboru, a všechny nabyté vědomosti z dopoledních přednášek si pak děti vyzkoušely prakticky na odpoledních workshopech. A ani tentokrát nechybělo oblíbené sportovní klání v olympijském duchu nebo návštěva bazénu v Raabsu.

Den v Kraji Vysočina strávili účastníci v sídle kraje, kde je čekalo například interaktivní představení a optická dílna Úžasného divadla fyziky nebo trénování mozku pomocí nejrůznějších her, přístrojů i počítačových programů. Někteří se vydali za zvířaty do jihlavské ZOO nebo v oděvním ateliéru umělecko-průmyslové školy v Heleníně vyrobili ze starého oblečení vlastní nové módní kousky. „Z reakcí dětí bylo zřejmé, že si česko-rakouské setkání opravdu užily a vůbec nevadilo, že ve svém volném čase usedly do pomyslných školních lavic. Možná o to víc, že většinu školního roku musely strávit u monitoru počítače, pro ně byla příležitost učit se tak zvaně naživo, vítaným prázdninovým zpestřením,“ zhodnotil po závěrečné akademické slavnosti radní Jan Břížďala a doplnil, že Kraj Vysočina chce podporovat konání Mladé univerzity Waldviertel  Vysočina i v budoucnu.

 

Jak připomněl radní Roman Fabeš, myšlenka uspořádat Mladou univerzitu Waldviertel – Vysočina vznikla v roce 2009 po Dolnorakouské zemské výstavě, která se vůbec poprvé konala za hranicemi Dolního Rakouska, konkrétně ve městech Horn, Raabs a na Vysočině v Telči. Cílem prázdninového kempu je podpořit spolupráci obou regionů, prohlubovat vzájemné kontakty a zvýšit zájem o dění na obou stranách hranice. Dlouholetým partnerem a podporovatelem Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina je společnost NET4GAS.


 

V pořadí už 13. Mladá univerzita Waldviertel – Vysočina se uskuteční příští rok v termínu od 7. do 11. srpna 2022.


www.jungeuni-waldviertel.at

logo n4g

junge uni
junge uni
junge uni
junge uni
junge uni
junge uni
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.8.2021 / 10.8.2021

Počet návštěv: 1577
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek