Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Doprava > Doprava
Na nové prostory v pavilonu, který je v současné době největší investiční akcí Kraje Vysočina, se těší personál chirurgie, ortopedie, urologie, gynekologie, RDG, ORL a ARO. "Vedle řešení problémů s dokončením stavby a stěhováním, zaměstnává v posledních měsících Pavilon C zaměstnance nemocnice řadou procesů a výběrových řízení, které mají zajistit odpovídající a nezbytné vybavení. Jedná se například o zdravotnické vybavení a přístroje jako jsou rentgeny, CT nebo nukleární magnetickou rezonanci, tak vybavení pro pacienty jako jsou lůžka, lehátka a další, ale i například nábytek do ordinací a počítačové vybavení," říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
„Práce v pavilonu v podstatě probíhaly podle harmonogramu. Mírné zdržení způsobené zimou a velkými mrazy se firmě podařilo dohnat a otevřeme přesně v období, které bylo od začátku přislíbeno,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášové. Jednotlivá patra jsou barevně rozdílně laděná. Zelené jsou ARO a JIP chirurgických oborů, oranžové a modré jsou patra se standardními lůžky a žluté je přízemí s RDG a odbornými ambulancemi. Spojovacím a dominantním designovým prvkem je pak symbol kruhu vyskytující se jak na recepcích jednotlivých oddělení a pater, tak v rámci osvětlení. „Kdo pozoruje stavbu z větší dálky, mohl mít pocit, že poslední dva měsíce se nic neděje, ale budova skrývá celou řadu nutných technologií a jejich uvedení do provozu a dokončovací práce uvnitř pavilonu mají na bedrech desítky lidí,“ doplňuje technický náměstek nemocnice František Kalina. Oficiálně bude pavilon označován písmenem „C“, a to namísto doposud často užívané pracovní zkratky „pavilonu chirurgických oborů – PCHO“.
Investorem stavby je Kraj Vysočina, dodavatelem je společnost PKS stavby. Z rozpočtu kraj uvolnil přes 425 milionů Kč. Vybavení a inventář má za úkol zajistit Nemocnice Třebíč. „V maximální možné míře využíváme dotačních výzev IROP. Chceme zajistit pohodlí pacientům i personálu a současně šetřit finance vlastní a zřizovatele, Kraje Vysočina,“ popisuje dění „v zákulisí“ ředitelka Eva Tomášová. Dvě rozsáhlé žádosti o dotace tak řeší jak vybavení novými rentgeny, včetně CT a nukleární magnetické rezonance, tak dodávky lůžek pro pacienty, zdravotnických prostředků na ARO, JIP chirurgických oborů, do spojeného lůžkového fondu i do ordinací. Jejich součástí je i vybavení ordinací a stovky dalších položek. „Za každou z žádostí je často množství veřejných zakázek a jejich dílčí části vyžadují zdlouhavé průzkumy trhu, dlouhá jednání a obrovské množství administrativních úkonů. Vytížení pověřených kolegů je skutečně extrémní,“ komentoval průběh František Kalina.
Otevřením „Pavilonu C“ proměna Nemocnice Třebíč přitom zdaleka nekončí. Ihned po dokončení „Céčka“ budou v příštím roce rekonstruovány pavilony G (bývalá porodnice) a částečně i O (centrální operační sály). Po jejich dokončení dojde k demolici pavilonu CH, budovy bývalé transfúzní stanice a vstupní brány, včetně bývalého ředitelství. Následovat bude dostavba zázemí pro magnetickou rezonanci i úprava a výstavba nových komunikací, a to včetně změny dopravního režimu v areálu nemocnice. Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast investic Josef Pavlík upozornil, že dokončení všech těchto prací je plánováno nejpozději do konce roku 2018.
Foto Kraj Vysočina
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se