Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Peníze z Vysočiny pomohou urychlit opravy škol na Zakarpatí

Peníze z Vysočiny pomohou urychlit opravy škol na Zakarpatí
Za podpory Kraje Vysočina bude letos v partnerském regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny realizováno dalších osm projektů zaměřených na zlepšení poskytování základního vzdělání a zdravotnické péče. Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes schválilo uvolnění pětimilionového daru, který v následujících měsících pomůže především ke zlepšení technického stavu vybraných veřejných budov v partnerském regionu. Od roku 2008, kdy bylo partnerství mezi Vysočinou a Zakarpatskou oblastí uzavřeno bylo ze strany Vysočiny investováno do modernizace nejpotřebnějších rezortů na Ukrajině zhruba 25 miliónů korun. „Pomoc Vysočiny je vždy adresná, projekty jsou vybírány pečlivě a vždy společně se zakarpatskou stranou. Respektujeme priority jejich předvýběru, ale vždy s tím, že o náklady na projekty se dělíme rovným dílem,“ uvedl Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina a předseda Dobročinného fondu ViZa.
 

 
 

V roce 2012 budou podle dohody realizovány projekty:

1)     Výměna oken na základní škole T. G. Masaryka ve Svaljavě, Svaljavský okres

2)     Dokončení rekonstrukce školského zařízení (celková rekonstrukce byla zahájena v roce 2011), obec Velká Kopanja, Vynohradivský okres

3)     Obec Lipovec, Chustský okres - ambulance všeobecné rodinné medicíny - provedení prací k zajištění provozuschopnosti budovy (podlahy, okna, dveře, oprava střechy)

4)     Obec Sojmy, Mižhirský okres - školské zařízení - osazení oken a dveří a vnitřní instalace (voda, elektroinstalace, odpady, případně část omítek)

5)     Obec Skotarske, Volovecký okres - školské zařízení - oprava střechy a statické zajištění budovy

6)     Obec Rodnykova Huta, Svaljavský okres - základní škola + školka - výměna oken a dveří

7)     Výměna střechy + fasáda na základní škole v obci Lazeščyna, Rachivský okres (tím bude dokončena kompletní rekonstrukce této školy)

8)     Výměna oken na části Užhorodské univerzity, město Užhorod, Užhorodský okres

 

Kromě investičních aktivit má Kraj Vysočina snahu podporovat i spolkovou a turistickou činnost. Nebude tedy opomenuta ani podpora publikační činnosti českých krajanských spolků na Zakarpatí, počítá se s opravou turistických odpočívadel v Karpatské biosférické rezervaci a pokračovat bude cyklus přednášek na téma veřejná správa na Fakultě mezinárodních vztahů Užhorodské univerzity.

 

Od roku 2008 poskytl Kraj Vysočina už včetně letošního roku 25 miliónů korun na rozvojové aktivity v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. S 50% spoluúčastí Kraje Vysočina bylo realizováno téměř 70 projektů a to v různých oblastech – školství, vzdělávání, kultury, sociální a zdravotní oblasti, cestovního ruchu, životního prostředí, hospodářském sektoru a další. Pomoc Kraje Vysočina se pozitivně podepsala na zdařilé rekonstrukci zařízení pro postižené děti v Tjačivu, vzniknout mohl originální snímek „Nikola Šuhaj“ - projekt ČR/UK/PL, film natáčený postiženými z partnerských regionů všech tří zemí, zdařila se ale i celková rekonstrukce školského zařízení v obci Stužycja, a další modernizace zškol v obcích Lazeščyna nebo Strymba.

 

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.3.2012 / 27.3.2012

Počet návštěv: 16720
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek