Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Petr Krčál: Transformace sociální služeb probíhá podle plánu

Petr Krčál: Transformace sociální služeb probíhá podle plánu
Jak pokračuje projekt Podpora transformace sociálních služeb na Vysočině, se v uplynulém týdnu přesvědčil krajský radní Petr Krčál. Společně s pracovníky odboru sociálních věcí navštívil Okříšky, Hrotovice a Náměšť nad Oslavou. „V těchto obcích budou vybudovány domácnosti pro klienty bývalého Ústavu sociální péče v Jinošově,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

Během své cesty se radní seznámil s přípravami či průběhem jednotlivých stavebních akcí.  V Okříškách si společně se starostou městyse Zdeňkem Ryšavým prohlédnul zasíťovaný pozemek a dále dům, který bude pro účely transformace přestavěn. V Okříškách najde nový domov 12 klientů. „Stavět se tu začne na jaře příštího roku. Zprovoznění obou domů a nastěhování klientů je naplánováno na první čtvrtletí roku 2015,“ doplnil Petr Krčál. 

 

V Hrotovicích již probíhá rekonstrukce objektu. Veškeré práce by měly být dokončeny v první polovině roku 2014. V domě vzniknou dvě domácnosti, které bude obývat 12 lidí. Součástí objektu bude také denní stacionář, kam budou klienti docházet.

 

Obydlené jsou již dva domy v Náměšti nad Oslavou, v provozu je také denní stacionář a kavárna Pohodička. Další klienti se tu na začátku příštího roku nastěhují do nově zrekonstruovaného domu v řadové zástavbě. „Dům byl v průběhu letošního roku upraven pro jejich potřeby. Ve dvou domácnostech bude bydlet 7 lidí,“ uzavřel radní Krčál.

 

Do projektu Podpora transformace sociálních služeb jsou na Vysočině dále zapojeny také Ústav sociální péče Křižanov, Domov Jeřabina v Těchobuzi a Domov Háj v Ledči nad Sázavou. Projekt se realizuje díky spolupráci Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí. Nové bydlení vznikne v 18 obcích kraje.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2013 / 3.12.2013

Počet návštěv: 8161
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek