Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Pirátská drakiáda Vysočiny: Pouštění draků dá zabrat

Pirátská drakiáda Vysočiny: Pouštění draků dá zabrat
Bohatou účast malých i velkých vodičů nejen papírových draků má na svém kontě sedmý ročník tradiční Drakiády na Skalce v Jihlavě, kterou pořádaly o víkendu Kraj Vysočina a občanské sdružení „Slunce“ s podporou společnosti Automotive Lighting Jihlava. Kromě nejhezčího vznášejícího se draka se ještě soutěžilo v duchu motta drakiády o nejpovedenějšího dračího piráta. Tím se stala pirátská vznášející loď, kterou s rodiči pouštěl Jakub Roubíček.
 

 
 

Sedmdesátku registrovaných malých majitelů různě náročných vznášejících se draků doprovázela velice početná skupina dospěláků – seřizovačů, lepičů, rozbíhačů, fanoušků, ale i utěšovatelů a hledačů – prostě rodičů a prarodičů. Diváci i aktivní drakovodiči navíc, stejně jako v minulosti, rozhodli o nejkrásnějším  draku Kraje Vysočina.  Jeho majitelem byl vyhlášen Dominik Kovář. Vítězství ho sice překvapilo, ale dárek v podobě „Bezpečného kufříku“ mu zvedl náladu.

 

Někteří měli draka vyrobeného podomácku, a tak se v jeden okamžik nad Jihlavou vznášely příšery i tradiční dlouhoocasé papírové placky. Někdo svého draka bohužel do oblak nedostal, spíše než vítr přálo totiž účastníkům sluníčko. Pořadatelé nakonec odměnili sladkostmi a dalšími drobnými dárky úplně všechny zúčastněné děti.

 

Zázemí a vyhledávané občerstvení bylo pro všechny připraveno v promostanu Kraje Vysočina, který byl pořízen z projektu podpořeného ROP Jihovýchod.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2012 / 22.10.2012

Počet návštěv: 21819
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek