Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Poděkování všem, kteří učí

Poděkování všem, kteří učí
Před 420 lety se narodil Jan Amos Komenský. Muž, který ve svých didaktických dílech prosazoval zásadu všemu se učit ve spojitosti s příkladem, pravidlem a praxí. Jeho nesmazatelná stopa je zřejmá v základech moderní pedagogiky. S Komenského jménem je spojena nejen definice školního roku, ale i školních prázdnin, a kromě jiného také nutnost učit stejné látce žáky stejného věku. Den jeho narození 28. března je v kalendářích označen jako Den učitelů.
 

 
 

Všem téměř sedmi tisícům učitelek a učitelů, kteří působí na Vysočině v 266 základních a 75 středních školách nebo učilištích, bych rád poděkoval a vyslovil uznání. Spolu s rodiči jsou učitelé od mateřských až po vysoké školy nejdůležitějšími partnery života dospívajícího člověka. Každé slovo, jež učitel vysloví, se zapisuje do žákovy či studentovy paměti. Možná až s odstupem času dospějí vaši svěřenci k vědomí, že důležité je to, co se naučili, a v duchu vám budou děkovat, že jste to byli právě vy, kdo jim ukázal cestu, mírně ji umetl a tisíckrát zopakované znovu připomněl.

Kantořinu osobně chápu spíše jako poslání než povolání. Tuhle práci nemůže dělat každý. Stát se dobrým technikem, kuchařem nebo právníkem předpokládá přítomnost a nasazení dobrého učitele – trpělivého, vnímavého a cílevědomého. Pedagog sám pak musí navíc disponovat velkou dávkou empatie, a především moudrosti. Opravdu vás, vážení učitelé, obdivuji, protože sám dobře vím, co to je – někoho něco naučit, něco mu předat nebo ho pro něco nadchnout.

 

Bylo by těžké představit si, jak by svět vypadal bez učitelů, kteří modelují osobnostní pilíře společnosti a po generace ovlivňují přístupy k životu a k úkolům, jež jsou nám kladeny do cesty. Velký dík.

 

 

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.3.2012 / 29.3.2012

Počet návštěv: 18571
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek