Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Popularizace historických i uměleckých pokladů na Vysočině

sv. Jan Nepomucký - Zelená hora ZR - opravený strop
Tento týden navštívili Vysočinu zástupci dvou významných muzejních institucí ČR, generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a tajemnice Moravského zemského muzea Eva Bartošová. Po odborné stránce naše regionální muzea s předními muzejními instituce úzce a dlouhodobě spolupracují. Hlavním tématem návštěvy bylo rozšíření společných aktivit při popularizaci a přiblížení expozic široké veřejnosti. „V současné době návštěvníci vítají interaktivnost výstav, možnost si na exponáty sáhnout, příp. si vyzkoušet nejrůznější pracovní postupy. Další lákadlem pak jsou i tématické putovní výstavy a zápůjčky významných exponátů,“ řekl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Naši hosté na Vysočině ocenili práci při správě expozic a depozitářů i uměleckých sbírek na regionální úrovni. Nepovšimnout si nemohli ani výsledků, kterých naše organizace dosahují při získávání peněz z grantových programů a evropských fondů, “ řekl Tomáš Škaryd, radní pro oblast cestovního ruchu a kultury.

 

Během celodenního programu pozvaní odborníci navštívili Oblastní galerii Vysočiny a nevšední expozici hmatového sochařství, která zpřístupňuje veřejnosti plastickou tvorbu nevidomých autorů. V Muzeu Vysočiny pak se zájmem shlédli nejen stálou výstavu dolování stříbra a mincování v Jihlavě, ale i geologickou expozici Českomoravské vrchoviny.

 

Při odpolední návštěvě Žďáru nad Sázavou nemohla cesta směřovat jinam než na Zelenou horu do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého, Národní kulturní památky zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, a dále do neméně poutavého místa – areálu zámku rodiny Kinských. V něm je mimo jiné již od roku 1957 umístěna pobočka Národního muzea – Muzeum knihy.

 

Krátký rozhovor s generálním ředitelem Národního muzea v Praze Michalem Lukešem bude otištěn v srpnovém čísle novin Kraj Vysočina.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2011 / 22.7.2011

Počet návštěv: 22204
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek