Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Poslední možnost prohlídky expozic Muzea Vysočiny Jihlava před jejich uzavřením

Muzeum Vysočiny Jihlava připravuje modernizaci svých expozic
Muzeum Vysočiny Jihlava postupně realizuje projekt modernizace expozic. Díky němu byly v letošním roce obnoveny fasády a s počátkem nového roku se práce přesunou do interiéru. „Návštěvníci mají poslední možnost prohlédnout si stávající expozice před jejich rekonstrukcí. Navíc v pátek 30. prosince bude po celý den vstup do muzea zdarma. A od 31. prosince se muzeum pro veřejnost dočasně uzavře,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že nové expozice by měly být otevřeny v červnu 2023.
 

 
 

První fáze oprav fasád muzejních expozičních domů na Masarykově náměstí skončila v listopadu. Hned od začátku nového roku se však rozeběhnou pracovní činnosti v interiérech muzea.  Některé expozice projdou pouze drobnou inovací, ale například část věnující se historii bude kompletně reinstalována. Na návštěvníky čeká hned několik novinek a překvapení. Prezentována budou také zcela nová témata. I po dobu uzavření muzea budou nadále probíhat oblíbené přednášky a další programy. Ty se přesunou do Malovaného sálu, který se nachází za muzejní kavárnou v sídle muzea na Masarykově náměstí 55. V kavárně se budou nadále konat i výstavy, které zpříjemňují pobyt návštěvníků v těchto prostorách. Informace o probíhající modernizaci expozic budou postupně zveřejňovány na sociálních sítích muzea. Projekt je realizován v rámci programu Integrované plány rozvoje území Ministerstva pro místní rozvoj a jeho celkové předpokládané náklady činí 33 miliónů korun. Dotace by měla tvořit 85 procent.

 

Vedle dosluhujících expozic můžete ještě do 30. prosince zhlédnout na muzejní půdě výstavu Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, v prostoru arkád krásné snímky z letošní soutěže Photographia Natura, v přízemí v mázhausu benefiční výstavu Medvídek a v malém výstavním sále výstavu pořádanou při příležitosti životního jubilea muzejního zoologa, náruživého fotografa, spisovatele, pábitele a cestovatele Pavla Bezděčky. Využijte chvilky volného času po svátcích a před příchodem nového roku a zajděte se do jihlavského muzea podívat.

 

doba

  • z materiálů MVJ zpracovala Jana Komínová, odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Pavla Bőhmová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 22.12.2022 / 22.12.2022

Počet návštěv: 415
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek