Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Potenciál a rizika exportu do Běloruska

Potenciál a rizika exportu do Běloruska
Kraj Vysočina pod záštitou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného ve středu 3. prosince uspořádal pro zájemce z řad podnikatelů působících na Vysočině seminář tematicky zaměřený na obchodování v Bělorusku. Zástupci Velvyslanectví Běloruska v České republice prezentovali možnosti a podmínky působení českých firem na běloruské trhu i možné spolupráce s běloruskými firmami. Představitelé bankovního sektoru ze společnosti Sberbank přítomným firmám přiblížili možnosti podpory českých podnikatelů při vstupu na tento zahraniční trh.
 

 
 

„Bělorusko se díky svému intenzivnímu rozvoji stává velmi zajímavým prostorem nabízejícím řadu příležitostí pro naše podniky. Věřím, že uspořádané setkání přineslo přítomným řadu praktických informací a pomůže všem zájemcům na začátku cesty k prosazení svých obchodních aktivit v zahraničí,“ přiblížil cíle semináře Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina.

 

Kraj Vysočina podepsal v září 2014 Memorandum o spolupráci s Minskou oblastí Běloruska. Partnerství je založeno především na hospodářské spolupráci podnikatelského sektoru. Partnerství regionů může pomoci našim firmám otevřít dveře na trhy celní unie Bělorusko-Rusko-Kazachstán. Na partnerství participují oba státy prostřednictvím svých regionů i prostřednictvím obou velvyslanectví. Jedná se o aktivitu podporovanou Ministerstvem zahraničních věcí.

 

 

  • Více informací Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: svobodova.k@kr-vysocina.cz

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.12.2014 / 5.12.2014

Počet návštěv: 3749
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek