Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Prezentace Vysočiny na výstavě „Poklady Moravy“ v Praze pokračuje

Poklady Moravy
Prezentace kraje Vysočina v Národním muzeu v Praze, která probíhá jako součást výstavy Moravského zemského muzea „Poklady Moravy“, úspěšně pokračuje. Od druhé poloviny dubna je možné shlédnout ve vstupních prostorech muzea exponáty zapůjčené Muzeem Vysočiny Pelhřimov a Havlíčkův Brod.
 

 
 

V souladu se scénářem výstavy pro náš kraj byla v pondělí 18. dubna 2011 obměněna první část expozice, tedy předmětů zapůjčených ze sbírek Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a Muzea Vysočiny Jihlava, za sbírkové předměty z Muzea Vysočiny Pelhřimov a Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Tuto tzv. „muzejní“ část“ reprezentuje Počátecká madona z lipového dřeva z konce 15. století a Pelhřimovský graduál, liturgická kniha z roku 1493 ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zde zastupuje Oboustranný epitaf Adama Lukeše, obraz na dřevě, Panna Maria Immaculata, zlacená dřevěná soška z počátku 18. století a Oltářík sv. Anny od neznámého autora.

 

Poslední část, tzv. „galerijní“, která bude přístupná od 3. května do 15. května, nabídne sbírkové předměty z Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

 

Návštěvníci mohou postupně obdivovat opravdové skvosty ze sbírkotvorných organizací zřizovaných krajem Vysočina a k dispozici jsou i nejnovější propagační materiály. „O tom, že výstava Kulturní a přírodní bohatství Vysočiny skutečně velmi poutavě seznamuje návštěvníky s Vysočinou, jejími přírodními krásami, památkami a kulturním dědictvím, svědčí mimořádně velký zájem veřejnosti odborné i laické a četné pozitivní ohlasy,“ sdělil Tomáš Škaryd, radní pro oblast cestovního ruchu a kultury.

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: novotna.l@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 27.4.2011 / 27.4.2011

Počet návštěv: 19802
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek