Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor dopravy a silničního hospodářství > Silniční projekty spolufinancované z prostředků EU > Dotační tituly
„Na společných školeních pod vedením zkušených lektorů z oblasti místní Agendy 21, která je metodou řízení kvality veřejné správy, se účastníci dozvědí řadu příkladů dobré praxe nejen z obcí v Kraji Vysočina, ale také z ostatních obcí České republiky,“ uvedl Martin Hyský.
Hostitelem v pořadí již druhého semináře zaměřeného na téma cíle udržitelného rozvoje a MA21 bylo město Náměšť nad Oslavou. Účastníky v úvodu semináře přivítal starosta Vladimír Měrka a představil město Náměšť nad Oslavou jako potenciálního zájemce o zapojení se do místní Agendy 21. Lektorka Dana Diváková i tentokrát účastníkům přiblížila principy a cíle udržitelného rozvoje a místní Agendu 21, která napomáhá v nastavení klíčových procesů veřejné správy tak, aby bylo těchto cílů v místních podmínkách dosaženo. Pracovníci Odboru regionálního rozvoje z Krajského úřadu Kraje Vysočina uvedli aktivity spojené s realizací místní Agendy 21 na krajské úrovni a možnosti metodické a finanční podpory pro realizátory MA21 v Kraji Vysočina. Zazněla zde také řada příkladů dobré praxe. Koordinátorka Zdravého města Prachatice Marie Peřinková představila netradiční komunikaci s veřejností a zapojování mladých v jejich městě. Příkladem takovéto komunikace je projekt na podporu třídění odpadu a nadějných regionálních kapel s názvem Ekompilace tour. Marta Vencovská, koordinátorka Projektu Zdravá obec Lípa, seznámila účastníky se zkušenostmi obce s místní Agendou 21 a se způsoby udržitelného rozvoje. Pomocí propagačního videa obce Lípa poukázala na zajímavosti obce a zapojení místních částí obce do spolupráce. Na závěr koordinátorka projektu Zelená Porubě Zuzana Kotyzová osvětlila účastníkům význam a příklady využití participativního rozpočtu v Ostravě. Participativní rozpočet umožňuje obyvatelům Poruby zapojit se do rozhodování o využití určité části rozpočtu. Návrh k vylepšení mohou podávat obyvatelé starší 15 let spolu s podpisovým archem s podporou minimálně 15 dalších obyvatel. Vítězné projekty Radnice zrealizuje.
Poslední ze série školení pro zástupce obcí, škol a nestátních neziskových organizací je připravováno na září 2017, tentokrát v historií protkané Telči. Podrobnější informace budou k dispozici před konáním akce. Tato série vzdělávacích akcí probíhá v rámci projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina, financovaného z Národního programu životního prostředí.Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se