Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Metodiky
„Jde o zavádění prorodinných opatření do personální politiky příspěvkových organizací Kraje Vysočina v kontextu rodinné politiky kraje. Smyslem projektu je podpora rovných příležitostí žen a mužů v kraji,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
Záměrem projektu je tedy vytvořit podmínky pro zlepšení pracovního a rodinného života obyvatel. To znamená realizovat aktivity jak na straně zaměstnavatele, tak zaměstnance. Právě tyto kroky mohou napomoci k tomu, že se Kraj Vysočina stane místem, kde se dobře žije i pracuje a lidé odsud nebudou odcházet.
Byť je příjemcem projektu Kraj Vysočina, vlastní projekt spojuje partnerství neziskové organizace Informační a poradenské centrum o.p.s., s organizací Centrum pro rodinu a sociální péči a společností 6. SENSE s.r.o. Kraji se tak podařilo vytvořit partnerství, které disponuje odlišnými zkušenostmi s řešením problematiky rovných příležitostí a slaďováním pracovního a rodinného života.
Aby dopady projektu byly co nejširší, je zacílen na tři skupiny. Tou první jsou zaměstnanci a zaměstnankyně, muži a ženy vracející se z rodičovské dovolené zpět na trh práce. K jejich úspěšnému návratu do pracovního procesu má napomoci vytvořená síť míst Family Points, které poskytnou podporu a pomoc při krátkodobé péči o dítě v souvislosti s uplatněním se na trhu práce.
Druhou skupinu představují zaměstnavatelé, subjekty zřizované krajem. V tomto případě bude cílem ovlivnit jejich personální politiku a podpořit opatření na podporu slaďování práce a rodinného života.
„Ve vybraných podnicích proběhnou rodinné audity, které by měly identifikovat dobré praxe, ale také nabídnout doporučení k dalšímu rozvoji. Jako výstup bude vytvořena Metodika opatření na podporu slaďování pracovního a rodinného života do plánu personálního rozvoje. Zároveň bude vyhlášena soutěž „Podnik příznivý rodině“, která může ocenit pozitivní aktivity a přístup firem z Kraje Vysočina,“ popisuje vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová.
V projektu je rovněž pamatováno na veřejnost, která může z výstupů profitovat individuálně, ale která také hraje nepostradatelnou roli ve vytváření kultury společností, které se zapojí k podpoře rovnosti a budou aktivně vystupovat proti diskriminaci na trhu práce. V tomto ohledu budou v projektu připraveny interaktivní materiály pro širokou veřejnost, stejně tak jako bude veřejnost oslovena i skrze aktivity ve spojitosti se Dnem rodiny 15. května. Výstupy projektu se stanou součástí Koncepce rodinné politiky Kraje Vysočina.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se