Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Doprava > Doprava
Projekt „Zajištění činnosti Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina II“ (CZ.08.1.125/0.0/0.0/15_003/0000124, OP Technická pomoc 2014 – 2020)
V programovém období 2014 – 2020 klade Evropská komise důraz na aktivní uplatňování principů územní dimenze při čerpání prostředků z evropských strukturálních a investičních fondů. Na jejich naplňování a implementaci akčního plánu SRR ČR 2014 – 2020 se podílí mimo jiné RSK, která byla ustavena v průběhu roku 2014 jako dobrovolné regionální uskupení územních partnerů v oblasti místního a regionálního rozvoje. RSK funguje na bázi partnerství, předsedá jí hejtman kraje a tvoří ji zástupci regionálních partnerů, tedy kraje, měst, obcí, místních akčních skupin, hospodářských a sociálních partnerů.
Klíčovým úkolem RSK je příprava tzv. Regionálního akčního plánu (dále jen „RAP“), který by se na základě zmapované absorpční kapacity měl stát výchozím strategickým dokumentem pro zdůvodnění požadavků z regionů na zacílení konkrétních výzev v rámci územní dimenze jednotlivých operačních programů.
Jako poradní orgán RSK byly ustaveny tzv. tematické pracovní skupiny, které se budou podrobněji věnovat konkrétnějším tématům RAP v návaznosti na potřeby regionu. Jedná se o pracovní skupiny „Školství, vzdělávání, vysoké školy, výzkum a vývoj“, „Doprava“, „Životní prostředí“, „Zdravotnictví a sociální věci“, „IT a veřejná správa“, „Cestovní ruch“ a „Venkov“. Pracovní skupiny v rámci své činnosti budou podrobněji rozpracovávat dané téma, doporučovat za ně priority ve vazbě na čerpání prostředků z připravovaných operačních programů, navrhovat vhodná seskupení projektů (tzv. integrace projektů), vyhodnocovat relevanci projektových záměrů v rámci RAP vůči příslušným operačním programům a případně navrhovat vhodná doplnění RAP o další projektové záměry k řešení potřeb regionu.
RSK plní roli platformy pro řešení regionálních potřeb, priorit a návrhů intervencí v rámci regionu, a to mj. též ve vazbě na přípravu na programové období EU 2021+ a přípravu nové SRR ČR 2021+.
Po stránce administrativní, organizační a koordinační zajišťuje činnost RSK a pracovních skupin sekretariát RSK – Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina.
Projekt „Zajištění činnosti Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina II“ si klade za cíl zajistit efektivní fungování a plynulý chod RSK a jí zřízených tematických pracovních skupin a posílit organizační, personální, provozní a administrativní zázemí sekretariátu RSK v dlouhodobém horizontu tak, aby RSK mohla stabilně, efektivně a úspěšně plnit role, které jí vyplývají ze Statutu.
Záměrem projektu je, aby plynulý chod RSK a jejích pracovních skupin v dlouhodobém horizontu podpořil koordinaci naplňování územní dimenze a spolupráci územních partnerů v rámci Kraje Vysočina a přispěl k efektivnímu čerpání finančních prostředků z evropských i jiných dotačních titulů na aktuální rozvojové potřeby regionu. To vše s cílem posílit roli RSK jako platformy pro řešení regionálních potřeb, krajských strategických priorit a návrhů intervencí v rámci regionu, a to mj. též ve vazbě na přípravu na nové programové období EU (Kohezní politika po roce 2020) a přípravu nové SRR ČR 2021+. Globálním cílem je zajistit vyvážený rozvoj celého území Vysočiny a snižování regionálních disparit, směřující k posílení konkurenceschopnosti kraje a jeho atraktivity jako regionu pro kvalitní život i práci.
Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie (Operační program Technická pomoc 2014 – 2020) a státního rozpočtu ČR.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se