Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Projekt eljub E-Book Woche 2021 otevírá mládeži cestu do Rakouska

Projekt eljub E-Book Woche 2021 otevírá mládeži cestu do Rakouska
Evropské setkání mládeže eljub E-Book Woche 2021, které se koná ve dnech 3. 7. – 10. 7. 2021 v rakouském městě Krems an der Donau, se rychle blíží. Kraj Vysočina spolu s kraji Jihomoravským a Jihočeským vysílají pět českých studentů, kteří se spolu s dalšími 60 účastníky z osmi evropských zemí zapojí do workshopů, debat a dialogů v pestrých mezinárodních skupinách. Cílem je vytvořit v němčině e-knihu a film, které odráží názory a postoje současné mládeže.
 

 
 

Pro tento rok si na přípravném setkání účastníci stanovili například tato témata.:

  • Ženy v Evropě – rovná práva žen; rodinná politika; standardy krásy na internetu; co chtějí ženy od mužů?
  • Změny klimatu – role člověka ve změně klimatu; umělé potraviny v budoucnosti; životní prostředí a moderní technologie; je udržitelnost jen módní téma?
  • Jak žijeme: sociální kontakty – ztracená/posílená „generace Korona“, Internet a online komunikace, pozitivní a negativní aspekty sociálních médií; ztrácí se v 21. století soucit?
  • Pandemie a svět po ní – korona a škola budoucnosti; frontální výuka versus interaktivní výuka; zaměření na kompetence místo na znalosti; jak funguje spolupráce ve světě a jak by měla fungovat?

 

Projekt podporuje mezikulturní výměnu a integraci s dopadem právě na mladé lidi ve věku 16–20 let, aby se mohli poznat, společně tvořit, sdílet zkušenosti a zážitky. Ale i přes multimediální a literární zaměření, je projekt eljub E-Book Woche místem, kde nechybí zábava, výlety, volnočasové sportovní a kulturní aktivity, společenské večery, hraní deskových her, představení regionální kuchyně a mnoho dalšího.

 

Za Českou republiku na setkání vyjíždí výherci nebo účastníci krajských kol olympiád v německém jazyce. Úzká spolupráce probíhá také s eljub Clubem, zájmovým uskupením při DDM Jihlava, kde se sdružují bývalí i současní účastníci eljub a další mladí lidé se zájmem o mezinárodní spolupráci.

Stačí tedy nadšení pro němčinu a chuť otestovat své znalosti v praxi. A jelikož je eljub E-Book Woche finančně podpořený z evropského programu Erasmus+, mají účastníci náklady na cestu, ubytování, stravování a všechny volnočasové aktivity zdarma. A to už stojí za to!

 

Všechny knihy E-book (vč. filmů) z předchozích let naleznete na webu: www.eljub.eu.  • Jana Čermáková odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2021 / 29.6.2021

Počet návštěv: 1713
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek