Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - prosinec 2013

 
 
 • Slaměný betlém z Vysočiny na Pražském hradě (9.12.2013)
  Betlém

  Od první adventní neděle až do Tří králů můžete na Pražském hradě spatřit slaměný betlém, který pochází z Vysočiny. Jeho autorem je výtvarník, spoluorganizátor festivalu Slámování v Červené Řečici a také ředitel Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě Jiří Jedlička. Betlém vznikl již v roce 1999 a v Praze na hradě je vystavován v době adventu již od roku 2005. Na hrad zavítají tisíce lidí denně a zájem návštěvníků o netradiční betlém je opravdu velký.

   
 • Kraj Vysočina a EKO-KOM už 10 let společně podporují třídění a předcházení vzniku komunálních odpadů (9.12.2013)
  kontejnery

  „Projekt Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití využitelných složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Kraji Vysočina je od začátku zaměřen na technickou podporu třídění odpadu a na environmentální výchovu a osvětu“, informuje o hlavních cílech společného projektu krajský radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Chlád. Objem investic za léta 2004 - 2013 představuje 58,4 mil. Kč, z toho podpora kraje do oblasti třídění a předcházení vzniku odpadů činila 20,4 mil. Kč.

   
 • Olympiádou provede Štěpán Škorpil (9.12.2013)
  Štěpán Škorpil

  Moderátorem všech oficiálních částí lednových Her olympiády dětí a mládeže na Vysočině bude legendární sportovní redaktor Československé televize Štěpán Škorpil. Už při minulých ročnících olympiád pořadatelé ocenili jeho odborný přehled ve sportovní problematice a chápavý přístup k úspěchům i neúspěchům závodníků. „Vsadili jsme na osvědčeného profesionála, který zná atmosféru velkých sportovních akcí, umí si poradit s davem a má respekt napříč generacemi,“ uvedla Ivana Šteklová, členka organizačního výboru her.

   
 • Letecká základna u Náměště nad Oslavou dokončila přeměnu (9.12.2013)
  Letecká základna u Náměště nad Oslavou

  Letošní rok byl pro leteckou základnu plný změn. V souvislosti s úpravami organizační struktury Ministerstva obrany a Armády České republiky v průběhu tohoto roku nadzvukové letouny vystřídaly dopravní i bojové vrtulníky. Na slavnostní první nástup jednotky 22. základny vrtulníkového letectva v Sedleci u Náměště nad Oslavou přijal pozvání Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

   
 • Vzniká krajské centrum péče o lidi s Alzheimerovou chorobou (5.12.2013)
  Vzniká krajské centrum péče o lidi s Alzheimerovou chorobou

  Na Vysočině se buduje krajské centrum péče o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými demencemi. Centrum bude otevřeno ve Ždírci u Polné a bude součástí tamějšího domova pro seniory. Jeho kapacita činí šedesát lůžek. „Našim záměrem je, aby v Kraji Vysočina byla dokončena síť služeb pro lidi se syndromy demence. Hlavním posláním centra bude pomoc a podpora rodinám, ale také samosprávám a pečovatelským službám,“ říká krajský radní pro sociální záležitosti Petr Krčál.

   
 • Vysočina přichází s unikátní motivací pro učně (4.12.2013)
  Vysočina přichází s unikátní motivací pro učně

  Po motivačních stipendiích přichází Kraj Vysočina s dalším, tentokrát originálním a v České republice dosud nepraktikovaným, monitorováním kvality vzdělávání v učebních oborech. Půjde o systematické a opakované sledování obecného osobnostního vývoje studentů, kam patří např. finanční gramotnost, práce s informacemi nebo schopnost zvládat různé životní situace. „Tímto monitoringem reagujeme na podnět samotných škol, které podobné hodnocení zatím postrádaly. Cílem je zachytit osobnostní posun učně od nástupu na střední školu až k závěrečné zkoušce,“ vysvětlila Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

   
 • Petr Piňos: Krajské pracoviště na podporu integrace cizinců zanechává stopu (3.12.2013)
  Petr Piňos: Krajské pracoviště na podporu integrace cizinců zanechává stopu

  Koncem listopadu se v sídle Kraje Vysočina konalo zasedání regionální platformy Pracoviště na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina. To kromě právního a sociální poradenství i v cizích jazycích nabízí např. i kurzy českého jazyka pro cizince. „Jako vyspělá země začleněná do Evropské unie s určitou úrovní sociálních aktivit musíme být připraveni pomoci lidem z tzv. třetích zemí. Je třeba koordinovat aktivity a pomoc při zajištění náležitostí pro pobyt v naší republice, důstojně pomáhat při řešení důležitých životních událostí, ale i v oblasti pracovně-právních vztahů. Tuto funkci regionální pracoviště plní,“ konstatoval radní Kraje Vysočina Petr Piňos.

   
 • Pozvánka na vernisáž výstavy „NATURA 2000 v Kraji Vysočina“ (3.12.2013)
  Pozvánka na vernisáž výstavy „NATURA 2000 v Kraji Vysočina“

  Odbor životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina si vás tímto dovoluje pozvat na výstavu nazvanou „NATURA 2000 v Kraji Vysočina“, která bude probíhat ve dnech 5. – 10. 12. 2013 v kongresové budově sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Vernisáž k této výstavě se uskuteční ve čtvrtek 5. 12. 2013 ve 14 hodin a to společně s vernisáží putovní výstavy MALOVÁNÍ S BARVAMI ZEMÉ.

   
 • Seniorům z Proseče-Obořiště zazpívaly děti z dětského domova (3.12.2013)
  Seniorům z Proseče-Obořiště zazpívaly děti z dětského domova

  Předvánoční atmosféru vytvořily v sobotu 30. listopadu děti z Dětského domova Jemnice seniorům v Domově důchodců v Proseči-Obořišti. Setkání se uskutečnilo na popud samotných dětí, které se seniory navázaly kontakt již v minulém roce. Při přátelské dopolední návštěvě přednesly děti seniorům koledy, básně, zazpívaly písně a zatančily moderní tanec. Nejen tím obdarovali mladí přihlížející seniory, přivezli jim totiž vánoční ozdoby, které sami vyrobili.

   
 • Na Krajský diabetologický den zavítaly desítky lidí (3.12.2013)
  Na Krajský diabetologický den zavítaly desítky lidí

  V minulém týdnu se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě konal už šestý Krajský diabetologický den. Přes 70 účastníků si přišlo z úst renomovaných odborníků poslechnout zajímavé přednášky s tématem diabetu a zdravého životního stylu. Po celou dobu bylo také k dispozici měření krevního tlaku a tělesného tuku zdarma. Den věnovaný onemocnění cukrovkou se uskutečnil v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a záštitu nad ním převzal hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

   
 • Petr Krčál: Transformace sociální služeb probíhá podle plánu (3.12.2013)
  Petr Krčál: Transformace sociální služeb probíhá podle plánu

  Jak pokračuje projekt Podpora transformace sociálních služeb na Vysočině, se v uplynulém týdnu přesvědčil krajský radní Petr Krčál. Společně s pracovníky odboru sociálních věcí navštívil Okříšky, Hrotovice a Náměšť nad Oslavou. „V těchto obcích budou vybudovány domácnosti pro klienty bývalého Ústavu sociální péče v Jinošově,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

   
 • Ozvěny novoměstského mistrovství světa v biatlonu v podobě CD (3.12.2013)
  Ozvěny novoměstského mistrovství světa v biatlonu v podobě CD

  Před nadcházející biatlonovou sezonou připravila kapela Cimbal Classic nové hudební CD nazvané Melodies from around the Globe – Music From Biatlon 2013 s podtitulem Hudba napříč kontinenty. Je poctou a vzpomínkou na atmosféru jedné z největších sportovních událostí v České republice: Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě 2013.

   
 

Zobrazeno je 12 z celkem 32 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2013 > Tiskové zprávy - prosinec 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 102390

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek