Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

První olympijský den: Vysočina dvakrát zlatá a jednou bronzová

Lucie Crháková
Příjemně začaly pro sportovní výpravu Kraje Vysočina Hry VII. zimní olympiády dětí v mládeže a Pardubickém kraji. První olympijský den přinesl do výsledkové bilance pro Vysočinu dvě zlata a bronz. „Dařilo se především biatlonistům a mimořádný úspěch jsme si připsali i v běhu na lyžích. V konečném sčítání je v pořadí krajů Vysočina k dnešnímu večeru na 5. místě s 99 body, s tím, že bodované je každé místo od 1. do 14. Hned první den se do bodování zapsalo svými výsledky 18 našich sportovců,“ informovala dnes po uzavření tratí radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Už dnes dopoledne zabodovala na dvoukilometrové běžecké trati volnou technikou v Letohradu skvělá Lucie Crháková, dojela první, bez větších známek únavy a Kraji Vysočina cinkla první medaile. V cíli Lucie svěřila, že by svůj úspěch ráda oslavila se spolužáky z 6. třídy novoměstské základní školy Leandra Čecha.

Druhé vysočinské zlato si vyjel v biatlonovém závodě starších chlapců nadaný Michal Zaoral, kterého v Novém Městě na Moravě trénuje Michaela Faltusová, Michal o pár vteřinek ujel duu stíhačů z Pardubického kraje. „To že jsme jeli už pozdě večer za umělého osvětlení mi vůbec nevadilo. Tohle vítězství bude super pro moji sportovní budoucnost,“ svěřil Michal své pocity redaktorce České televize při rozhovoru s vítězi.  A do třetice si dnes na cenný bronzový kov sáhl Vláďa Kocmánek, který na tříkilometrové biatlonové trati volnou technikou korunoval dnešní mimořádně úspěšný den pro svěřence SK Nové Město na Moravě.

 

Hned při pondělku se také dařilo hokejové reprezentaci Kraje Vysočina. První zápas s Karlovarským krajem remizovala, hned ten druhý se Zlínským krajem díky dvojité přesné střele kapitána Matouše Menšíka Vysočina vyhrála 2:1. „Olympiáda dětí a mládeže je ideální propagací sportů, ukázka skvěle a efektivně tráveného volného času mládeže. I proto Kraj Vysočina směřuje do sportovních center talentované mládeže každoročně podporu – finanční i morální. Držíme palce všem, kteří posouvají své limity,“ vzkazuje sportovcům hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který doprovodil sportovní výpravu Kraje Vysočina na včerejší slavnostní zahájení Her zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubicích.


Foto: Lucie Crháková, Michal Zaoral (repro ČT4), hokejové utkání Vysočina x Zlínský kraj 

Lucie CrhákováMichal Zoralhokej

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.1.2018 / 29.1.2018

Počet návštěv: 5748
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek