Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Rada schválila recept na krizi

Zbytečně neodkládat stavby, opravy a nákupy, na které jsou peníze, na druhou stranu šetřit tam, kde je to vhodné a podporovat vše, co vytváří stabilní zaměstnanost. Tak se dá v několika slovech popsat strategie kraje pro období hospodářské krize, kterou přijali krajští radní.
 

 
 

„Pokud zastaví investice podniky a podnikatelé, nemůže je zastavit navíc ještě veřejný sektor. To by znamenalo zmražení ekonomiky,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro finance Vladimír Novotný (ČSSD). Radní se tedy rozhodli investice, které měli naplánované na pozdější dobu předsunout tak, aby prostřednictvím firem vlastně nalili peníze do ekonomiky kraje. Zároveň ale vyhlásili radikální úspory všude tam, kde je to jen možné. „Například soustředění nákupů do větších balíků samozřejmě znamená snížení ceny. Chce to ale plánování dopředu a přemýšlení nejen v rámci krajského úřadu, ale i jeho příspěvkových organizací,“ objasnil Vladimír Novotný.

Kromě těchto spíše krátkodobých opatření radní vyhlásili i dlouhodobější kroky. Chtějí například podporovat propojení komerční sféry se vzděláváním tak, aby podniky měly vzdělané zaměstnance, studenti naopak větší jistotu uplatnění a nezaměstnaní možnost dostupných rekvalifikací. Velmi intenzivně se také zabývají dopravou, aby dostupná veřejná doprava pomohla lidem si pružněji hledat práci i mimo bydliště. V oblasti sociálních věcí plánují vyztužení sociální sítě, prevenci nebezpečných jevů a kriminality. Snaží se také využít Fond Vysočiny k podpoře malých a středních podniků a v neposlední řadě podpořit zaměstnavatele, kteří vytváří kvalifikovaná a stabilní pracovní místa. „Ta opatření jsou vlastně dvojího typu – ekonomická, která mají pomoci krizi překonat, nebo alespoň zmírnit její dopady a v důsledku toho působit i preventivně před budoucími hospodářskými otřesy. A pak společenská, která naopak jsou více preventivní a méně akční,“ shrnul náměstek Novotný. 

Celá strategie je k vidění na www.kr-vysocina.cz 

 

Zdroj: Noviny Kraj Vysočina, březen 2009

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 9.4.2009 / 9.4.2009

Počet návštěv: 38172
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek