Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Radní Břížďala reprezentoval Kraj Vysočina na Taipei Smart Expo Taiwan 2022

Radní Břížďala reprezentoval Kraj Vysočina na Taipei Smart Expo Taiwan 2022
Díky dlouhotrvající spolupráci s tchajwanskými subjekty a organizacemi dostali zástupci Kraje Vysočina možnost zúčastnit se osobně Primátorského summitu, který se každoročně koná v Taipei v rámci jedné z největších světových konferencí zaměřených na digitální technologie – Taipei Smart Expo 2022. Po dvou letech, kdy se akce z pandemických důvodů konala pouze on-line, a za stále velmi přísných proticovidových opatření na Tchaj-wan odcestoval v minulém týdnu radní Kraje Vysočina pro oblast školství a ICT Jan Bříďala spolu se zástupcem krajského odboru informatiky Václavem Jáchimem, aby navázali na dvouletá online jednání o společných projektech v technologických oblastech.
 

 
 
Radní Jan Břížďala seznámil přítomné politické zástupce samospráv z celého světa s vizí Kraje Vysočina, jaké strategie, aktivity a projekty jsou pro Vysočinu v postpandemickém období klíčové. Vedle prezentace na samotném Primátorském summitu 22. března v Taipei radní Břížďala seznámil s krajskou vizí také účastníky konference v Kaohsiungu o den později. Na tyto přednášky navázala jednání s různými tchajwanskými technologickými subjekty, zejména z klíčové oblasti kyberbezpečnosti, kterou obě strany považují v současné době za jednu z nejdůležitějších záležitostí ve veřejné správě.

 

I přes některá proticovidová opatření tchajwanských úřadů znamenala osobní účast politického zástupce Kraje Vysočina na Tchaj-wanu vůli kraje navázat na roky spolupráce před pandemií a v následujících letech ji dále rozvíjet,  a to i do jiných oblastí, než jsou „jen“  technologie. Odezva krajské účasti ze strany tchajwanských kolegů jednoznačně potvrdila, že rozhodnutí osobně prezentovat Kraj Vysočina na této akci bylo správné.


břížďala

břížďala

  • Václav Jáchim, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2022 / 28.3.2022

Počet návštěv: 984
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek