Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Radní Petr Krčál navštívil Ledeč nad Sázavou

Radní Petr Krčál navštívil Ledeč nad Sázavou
Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál navštívil Ledeč nad Sázavou. Během své návštěvy se setkal s vedením města, s poskytovateli sociálních služeb a zavítal také do krajského zařízení Domov Háj. „Na základě pravidelných cest mám přehled o tom, co se děje v jednotlivých částech regionu, co je třeba řešit a s čím je třeba pomoci,“ uvedl radní Petr Krčál.
 

 
 

Při setkání s ledečským starostou Zdeňkem Tůmou byla vedle otázky budoucnosti krajského zařízení probírána také nabídka sociálních služeb ve městě. V případě Domova Háj byl zmíněn proces transformace sociálních služeb, do kterého je pobytové zařazení zařazeno a v rámci nového programovacího období by mělo tímto procesem projít. „Máme zpracovaný transformační plán. V tuto chvíli čekáme na vyhlášení výzev,“ poznamenal krajský radní. Před tím, než klienti domov opustí, proběhne v jeho areálu plánovaná rekonstrukce čističky odpadních vod. „Na opravě se bude Kraj Vysočina finančně podílet,“ doplnil Krčál.


Návštěva zahrnovala také prohlídku denního stacionáře pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a centra denních služeb. S tím bylo spojeno i jednání s vedením obou zařízení.  Zatímco centrum denních služeb nemá problém s naplněností, v případě denního stacionáře tomu tak není. „S Oblastní charitou jednáme o možnostech, jak v celé věci postupovat dále,“ přiblížil radní.


„V tuto chvíli mapujeme, zda by se uchytila služba denního stacionáře pro seniory,“ doplnila ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Anna Blažková. Dle vedení města takto zaměřená služba v regionu chybí a mělo by o ni zájem. 


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí 
    Krajský úřad Kraje Vysočina 
    e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.4.2015 / 24.4.2015

Počet návštěv: 7444
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek