Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Realizace prvního PPP projektu Kraje Vysočina nabírá na obrátkách

V rámci PPP (public private partnership) projektu Kraje Vysočina a soukromého investora společnosti Senecura se v Humpolci buduje jeden z nejmodernějších domovů pro seniory v ČR. Vznikne zde zařízení disponující celkovou kapacitou 204 lůžek. Do nového domova se na přelomu roku budou stěhovat všichni klienti a zaměstnanci stávajícího Domova pro seniory Humpolec.
 

 
 

Na základě koncesní smlouvy uzavřené mezi Krajem Vysočina a  společností Senecura se v loňském roce rozeběhla výstavba nového domova pro seniory, který by měl být k dispozici klientům už na konci tohoto roku. Zařízení buduje společnost Senecura na své náklady a následně ho bude po dobu 25 let provozovat. Nově postavený objekt zůstane po celou dobu ve vlastnictví kraje a na provoz domova bude přispívat vyrovnávací platbou.

 

Během tohoto roku bude výstavba dokončena a na přelomu roku se počítá se stěhováním klientů a zaměstnanců stávajícího Domova pro seniory Humpolec a to z budov na Máchově i Lužické ulici do nové Senior Rezindence Humpolec. Za tímto účelem Kraj Vysočina zprostředkovává setkání zaměstnanců Domova pro seniory Humpolec a zástupců společnosti Senecura. „Jde nám o hladký průběh stěhování a bezproblémový adaptační proces všech v novém prostředí. Věřím, že společnými silami vše zvládneme a úroveň péče o seniory zase posuneme o krok dále,“ uvedl důvod setkání radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Tato společná setkání se budou pravidelně konat až do konce roku a zaměstnanci se tak detailně seznámí s postupy a standardy služeb, které společnost Senecura poskytuje ve všech svých zařízeních. „Pro klienty i zaměstnance bude stěhování i adaptační proces náročným obdobím. Jsem však přesvědčen, že si brzy zvyknou a uvítají vysoký standart a kvalitu služeb, který bude nový domov umožňovat,“ dodal radní Tourek.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2021 / 27.4.2021

Počet návštěv: 2036
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek