Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - říjen 2018

 
 
 • V pátek začíná v Havlíčkově Brodě už 28. Podzimní knižní veletrh, opět se budou oceňovat nejkrásnější knihy (3.10.2018)
  PKV

  Ve dnech 5. a 6. října 2018 se uskuteční v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě už 28. Podzimní knižní veletrh. Motto letošního veletrhu zní Století samoty a připomíná sté výročí rozpadu Rakouska-Uherska a vzniku Československa a dalších zemí. Havlíčkobrodský knižní veletrh patří k největším akcím svého druhu v České republice a má velmi dobré jméno jak v odborných kruzích, tak i mezi čtenáři. V Havlíčkově Brodě vystavuje každoročně své knihy kolem 160 vystavovatelů, průměrná návštěvnost přesahuje 15 000 návštěvníků. V loňském roce se veletrhu účastnilo 179 vystavovatelů a více než 17 000 návštěvníků.

   
 • Asociace krajů a Svaz měst a obcí se dohodly s ministryní financí na odkladu novely zákona o DPH (3.10.2018)
  Asociace krajů a Svaz měst a obcí se dohodly s ministryní financí na odkladu novely zákona o DPH

  Novela zákona o DPH, která je součástí tzv. daňového balíčku zákonů a bude se nyní projednávat Poslaneckou sněmovnou, by v současné podobě velmi zatížila veřejné rozpočty. Společně se na tom shodli představitelé Asociace krajů ČR s předsedou Svazu měst a obcí ČR Františkem Luklem a ministryní financí Alenou Schillerovou. Novela by způsobila, že částky poskytované z veřejných rozpočtů subjektům, zajišťujícím služby občanům například v oblasti dopravy, sociálních věcí nebo školství, budou předmětem platby DPH. Ministryně nicméně musela s novelou přijít, protože je povinností ministerstva financí zákon o DPH uvést do souladu s evropskou judikaturou.

   
 • Komunální a senátní volby připadají na 5. a 6. října 2018. Rozhodne se o nových starostech a starostkách (2.10.2018)
  volby

  Do komunálních voleb může v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018 na Vysočině zasáhnout přibližně 410 tisíc voličů. Na Vysočině budeme vybírat také nové senátory, neboť horní komora Parlamentu ČR musí být opět o jednu třetinu obměněna. O nových senátorech bude veřejnost rozhodovat v obvodech Třebíč a Chrudim, tedy v obvodu, pod který spadá i část Havlíčkobrodska.

   
 • Vítězem Ceny naděje pro živý venkov 2018 se stala obec Věžnice (2.10.2018)
  Vítězem Ceny naděje pro živý venkov 2018 se stala obec Věžnice

  Obec Věžnice získala Cenu naděje pro živý venkov ČR roku 2018 za místní spolkový život a občanskou společnost v obci. V konkurenci 13 krajských vítězů zvítězila u hodnotitelské komise složené převážně ze členů předsednictva Sdružení místních samospráv. Ocenění zástupci Věžnice si cenu převzali v rámci oslav Vesnice roku 2018 v Dolním Němčí na Zlínsku.

   
 • Gastroakademie Kraje Vysočina úspěšně propojuje teorii s praxí (2.10.2018)
  Gastroakademie Kraje Vysočina úspěšně propojuje teorii s praxí

  Možnost zvýšit kvalitu odborného vzdělávání v gastronomických oborech, využít potenciál kvality poskytovaných služeb vybraných restaurací, zlepšit spolupráci mezi školami a jejich zřizovatelem a pomoci k tomu, aby absolventi zejména oboru kuchař-číšník zůstávali i po vyučení v oboru – tyto smělé cíle si klade projekt Gastroakademie Kraje Vysočina. „Jeho počátky se datují do roku 2015, kdy začala první jednání s restauracemi. V současné době, kdy jsme zahájili už 3. ročník, je do projektu zapojeno šest restaurací z celého Kraje Vysočina,“ upřesnila Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Senioři slavili v Pelhřimově (1.10.2018)
  Senioři slavili v Pelhřimově

  Oslavy Mezinárodního dne seniorů, připadající každoročně na 1. října, zahájil Kraj Vysočina Svátkem seniorů. Kulturně společenské odpoledne pro širokou seniorskou veřejnost se konalo v neděli 30. září za krásného slunečného počasí na Masarykově náměstí v Pelhřimově. V úvodu akce pozdravil seniory hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a starosta města Pelhřimov František Kučera. Bohatý program, kde hlavními hvězdami byly spisovatelka Halina Pawlowská a zpěvačka Petra Černocká, sledovalo více jak 600 seniorů. “Velkým úspěchem je nejenom zaplněné náměstí usměvavými seniory, ale také jejich zájem o náš slevový program Senior pas, do kterého se přímo na místě zaregistrovalo dalších 180 seniorů,” zhodnotil akci náměstek hejtmana Pavel Franěk, který má seniorskou politiku Kraje Vysočina ve své gesci.

   
 • Na Burze filantropie v Třebíči představí své projekty čtyři neziskové organizace (1.10.2018)
  Na Burze filantropie v Třebíči představí své projekty čtyři neziskové organizace

  Po úspěchu Burzy filantropie v Jihlavě se uskuteční její premiérový ročník také v Třebíči. Ve středu 3. října 2018 od 13 hodin v konferenčním centru Hotelu ATOM se představí čtyři nejúspěšnější projekty, které postoupily do finálního kola prezentace. Za účasti panelu donátorů, kteří projekty hodnotí, a veřejnosti své projekty představí ekologické centrum Chaloupky o. p. s., Barevný svět o. p. s., Vrátka z. s. a Diakonie ČCE, středisko Myslibořice. Uspět a získat podporu mohou i ostatní přihlášené projekty, které do finální prezentace nepostoupily, a to principem tak zvané „divoké karty“.

   
 • Spolupráce Kraje Vysočina a Dolního Rakouska funguje i na ledě (1.10.2018)

  „Holiday on Ice“, tak lze asi nejlépe charakterizovat letní projekt mezi dvěma krasobruslařskými spolky ze St. Pöltenu a Jihlavy, který se mohl uskutečnit díky fondu malých projektů. Dolnorakouský oddíl krasobruslení UETV St. Pölten a oddíl krasobruslení Dukla Jihlava společně zorganizovaly letní pobyt pro své svěřence. V první polovině srpna trénovali členové společně v Jihlavě a v druhé půlce v St. Pöltenu. Jako host byla přizvána také česká trenérka Kateřina Kamberská.

   
 • Hledat informace o územním plánování bude jednodušší (1.10.2018)
  Administrativní mapa kraje

  Do dvou let bude na Vysočině spuštěn nový portál územního plánování. Služba dostupná na internetových stránkách Kraje Vysočina do budoucna umožní sjednocení dat územně plánovacích podkladů i studií a územně plánovací dokumentace např. zásad územního rozvoje, územních plánů jednotlivých obcí a regulačních plánů kraje a obcí na celém území kraje. „Aplikace nepředpokládá komplikované řešení a naváže na aktuálně provozovaný geoportál Kraje Vysočina fungující od roku 2012,“ doplnil Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

   
 • Světelská Akademie vystavila to nejlepší z prací studentů i pedagogů (1.10.2018)
  Světelská Akademie vystavila to nejlepší z prací studentů i pedagogů

  Pravidelně jednou za dva roky vždy na konci září představuje Uměleckoprůmyslová akademie ze Světlé nad Sázavou veřejnosti nejzajímavější výtvory svých žáků a učitelů. Letošní Bienále 2018 nabídlo to nejlepší z oborů sklo, keramika a porcelán, zahradní a bytová architektura, průmyslový design, kov, šperk, restaurování kamene, kamenosochařství a také design hraček. „Světelská Akademie i uměleckoprůmyslová škola v Heleníně jsou výstavní umělecké školy Kraje Vysočina. Jejich absolventi se rozhodně v uměleckých kruzích neztratí a jejich práce mají vždy punc originality i kvalitního řemeslného zpracování,“ uvedla při zahájení Bienále 2018 krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Součástí letošní přehlídky prací bylo také slavnostní otevření školní glyptotéky.

   
 • Kraj na jaře zmodernizuje poslední dva úseky silničního tahu mezi Jihlavou a Pelhřimovem (1.10.2018)

  Na trase Jihlava – Pelhřimov v třicetikilometrové trase silnice II/602 zbývá modernizovat cca 4,2 km. Dva úseky Dušejov – Hubenov a Olešná – Strměchy je Kraj Vysočina připraven začít rekonstruovat hned z jara příštího roku. „Během zimy bude jasné, která firma se prací ujme, ještě před letošními Vánocemi musí Kraj Vysočina stihnout podat žádost na spolufinancování těchto rekonstrukcí z fondů EU,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 

Zobrazeno je 11 z celkem 71 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2018 > Tiskové zprávy - říjen 2018

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 46060

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek