Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Rodinná politika v centru pozornosti kraje

rodina
Přes půl milionem korun dotuje kraj projekty, které nabízejí širokou škálu aktivit, jsou časově dobře dostupné, otevřené pro všechny zájemce, podporují rozvoj zapojených osob a spolupracují s místní komunitou. Kraj Vysočina se tak angažuje v prorodinné politice.
 

 
 

„Projekty prorodinné politiky jsou důležitou součástí nabídky sociálně orientovaných aktivit v kraji Vysočina. Poskytovatelé nabízí svým uživatelům aktivity zaměřené na možnost dalšího vzdělávání, osobnostní rozvoj, nové náměty na vyplnění volného času nebo možnost sdílení a konzultací problémů v oblasti rodinného života. Maminkám na mateřské nebo rodičovské dovolené potom nabízí možnost prevence sociální izolace,“ řekl k projektům radní pro oblast sociálních záležitostí Petr Krčál.

 

 Z toho důvodu byla i v rozpočtu na letošní rok v rozpočtu kraje zahrnuta pro podporu prorodinné politiky stejná částka jako loni. Kraj Vysočina se bude rodinnou politikou zabývat v tomto roce ještě jednou, a to když bude schvalovat opatření v oblasti Koncepce rodinné politiky. V současné době je zpracována podrobná studie od olomouckých Sociotrendů. Ta poskytne velmi kvalitní sociologická data k zpracování opatření v oblasti podpory jednotlivých typů rodin v kraji Vysočina.

 

„V krajském prorodinném balíčku se tak mohou objevit aktivity spojené s daňovou motivací zaměstnavatelů k budování firemních školek, podpora provozu školních autobusů nebo provoz školních družin. Kraj bude také iniciovat větší podporu u státu při budování bytů pro mladé rodiny a seniory, a to formou dotačních programů. V neposlední řadě se bude opatření týkat i sociálního bydlení v rámci celého kraje,“ dodal Petr Krčál.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.7.2011 / 21.7.2011

Počet návštěv: 23469
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek