Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Finance > Fond Vysočiny > Rada Fondu Vysočiny > podklady pro jednání


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

podklady pro jednání

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Rok spolupráce kraje Vysočina a společnosti ELEKTROWIN

Rok spolupráce kraje Vysočina a společnosti ELEKTROWIN
Na začátku letošního roku uzavřel kraj Vysočina dohodu o spolupráci se společností ELEKTROWIN na realizaci projektu Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení a odděleného sběru elektroodpadu v kraji Vysočina. Výstupem projektu je zkvalitnění nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči v kraji a zvýšení informovanosti o zpětném odběru mezi občany.
 

 
 

Projekt přinesl konkrétní výstupy. V první řadě byl v 15ti sběrných dvorech 14ti měst zaveden výměnný systém velkoobjemových WINTEJNERŮ, do kterých mohou občané odkládat chladničky, pračky, sekačky apod. V osmi městech byl finančně podpořen nákup vysokozdvižných prostředků. Pořízení a provoz těchto kontejnerů je plně v režii společnosti ELEKTROWIN.

Dalších 34 obcí navštívil Putující kontejner, do kterého po stanovenou dobu mělo více než 20 tis. obyvatel možnost odevzdávat spotřebiče – akce zorganizovali Mikroregion Novoměstsko a Mirkoregion Telčsko a spolu se zúčastněnými obcemi získali příspěvek v celkové výši 90 tis. Kč.

 

Pro školy bylo uspořádáno krajské kolo celostátního projektu Ukliďme si svět, ve kterém zvítězili žáci základní školy Bobrová. Dohromady vysbírali 1460 kilogramů, což představuje bezmála 8 kilogramů elektroodpadu na jednoho žáka. Na druhém místě se umístili žáci ZŠ Dolní Vilémovice s 440 kilogramy. Třetí místo obsadilo Gymnázium Vincence Mákovského z Nového Města s 50 kilogramy vysbíraného elektroodpadu. 

 

Veřejnost se s tematikou zpětného odběru setkala v rámci mobilního infocentra Zatočte s elektroodpadem v červnu v 10ti městech kraje Vysočiny, které bylo doprovázeno soutěží ve sběru spotřebičů. Vítězným městem ve sběru vysloužilých elektrozařízení se v rámci této kampaně stalo město Telč. Obyvatelé města přinesli více než 1100 kilogramů vysloužilého elektrozařízení. Celkem se v kraji Vysočina vysbíralo přes čtyři tuny vysloužilých elektrozařízení. „Zájem občanů nás příjemně překvapil,“ konstatoval Zdeněk Ryšavý, člen Rady kraje Vysočina a doplnil výsledky nejlepších: “Odevzdaným množstvím 1150 kilogramů a výtěžností skoro 0,2 kg na obyvatele předčila všechna další soutěžící města Telč, která v soutěži zvítězila. Druhé místo obsadila Třešť s 620 kilogramy a, výtěžností nad 0,1 kg na obyvatele, třetí byl Humpolec sice s 1000 kg odevzdaných elektrozařízení, ale výtěžností těsněpod hranici 0,1 kg odpadu na obyvatele,“.

 

Pro veřejnost byla v květnu ještě uspořádána Akce v ZOO Jihlava – každý kdo přinesl spotřebič, dostal slevu na vstupném nebo dětskou vstupenku zdarma – možnosti využilo 1136 občanů.

Po tři roky bude občanům připomínat odpověď na otázku kam s vysloužilým elektrozařízením, polep linkového autobusu.

 

Dohromady obyvatelé Vysočiny za prvních deset měsíců tohoto roku odevzdali přes tisíc tun elektrozařízení. Každý občan kraje se tak podílel na recyklaci v průměru více než 2 kilogramy elektroodpadu.

 

 „Spolupráce s krajem Vysočina při zvyšování povědomí o potřebě recyklovat funguje na výbornou. Věřím, že se nám společně podařilo položit základ dalšímu rozvoji této spolupráce a úspěšnosti celého projektu,“ uvedl Tvrzník. 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.11.2010 / 15.11.2010

Počet návštěv: 8564
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek