Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Zdravotnická zařízení > Zřizovaná Krajem Vysočina


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Seminář k návrhům plánů dílčích povodí

Seminář k návrhům plánů dílčích povodí
V sídle Kraje Vysočina se v úterý 10. března konal seminář zaměřený na stav procesu plánování v oblasti vod. Záštitu nad ním převzal krajský radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád. Akce se účastnili zejména představitelé státní správy, správci jednotlivých povodí, provozovatelé vodovodů a kanalizací a nevládní organizace působící v oblasti životního prostředí. Byli seznámeni s návrhy plánů dílčích povodí, s návrhy národních plánů povodí Dunaje a Labe i plánů pro zvládání povodňových rizik.
 

 
 

Plány budou až do 22. června 2015 zveřejněny na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina ve složce plánování v oblasti vod a na webových stránkách Ministerstva zemědělství. Připomínkovat je mohou uživatelé vod i veřejnost.

 

Vodohospodářské plánování má v České republice dlouhou tradici. Už v 19. a v první polovině 20. století byly zpracovány dokumenty v regionálním rozsahu, které řešily ochranu před povodněmi, využití vodní energie, plavbu nebo vodohospodářské otázky spojené s odvodňováním nebo zásobováním vodou. Hlavními účely současného vodohospodářského plánování, které částečně navazuje na plánování z předchozích let, jsou ochrana vod, zajištění udržitelného užívání vodních zdrojů pro zásobování pitnou vodou a snížení nepříznivých účinků povodní a sucha. Na území Kraje Vysočina se nacházejí čtyři dílčí povodí, Dyje, Horního a středního Labe, Dolní Vltavy a Horní Vltavy. „Plány pro jednotlivá dílčí povodí, které pořizují státní podniky Povodí ve spolupráci s krajskými úřady a ústředními vodoprávními úřady, analyzují stav povrchových a podzemních vod, hodnotí povodňová rizika a potřeby užívání vodních zdrojů a navrhují konkrétní opatření k dosažení vymezených cílů a časový plán jejich realizace“, uvedl Zdeněk Chlád.

 

Účelem plánů pro zvládání povodňových rizik je snížení rizika povodní a zvýšení odolnosti proti jejich negativním vlivům na lidské zdraví, životní prostředí, ale i infrastrukturu a kulturní dědictví. Tyto plány navrhují opatření spočívající jednak v prevenci rizik, např. definování ploch s omezeným vyžitím kvůli ohrožení povodní nebo v opatřeních stavebního charakteru. Těmi mohou být výstavby vodních nebo suchých nádrží (poldrů), zkapacitnění koryt vodních toků nebo výstavba ochranných hrází.

  • Více informací Martin Drápela, odbor životního prostředí a zemědělství, tel: 564 602 207, e-mail: drapela.m@kr-vysocina.cz.
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.3.2015 / 13.3.2015

Počet návštěv: 3953
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek