Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor sociálních věcí > Kontaktní údaje na vybrané subjekty působící v kraji
Jedná se o projekt přeshraniční spolupráce s Dolním Rakouskem financovaný EU. Navazuje na úspěšný projekt spolupráce na propojení systému Rodinných pasů (2010 – 2012).
Cílem projektu je budování přeshraniční spolupráce na úrovni veřejné správy se zaměřením na sdílení a předávání praktických zkušeností, kompetencí a doporučených postupů v oblasti aktivní seniorské politiky mezi příhraničními regiony Vysočina a Dolní Rakousko. Projekt si klade za cíl společně vytvořit novou nabídku aktivního života seniorské generace (55+) ve specifických podmínkách partnerských regionů. Při realizaci projektu jsou konfrontovány různé přístupy k aktivní seniorské politice a hledány nové příležitosti pro naplňování společenských potřeb seniorské generace.
Hlavní aktivity projektu představuje:
Propojení aktivní seniorské politiky Dolního Rakouska a Vysočiny a vytvoření nové koncepce aktivní seniorské politiky v Kraji Vysočina.
Seniorské vzdělávání - společné vypracování vzdělávacích programů pro seniory a jejich pilotní zavedení do praxe na Vysočině a Dolním Rakousku. Na této aktivitě je spolupracováno s projektovým partnerem č. 2 - FH Krems, který je odborným gestorem seniorského vzdělávání.
Vytvoření systému Senior pasů Kraje Vysočina a jejich propojení s NÖ Seniorkarte. Jedná se o přenos osvědčeného modelu aktivní seniorské politiky z Dolního Rakouska na Vysočinu. V rámci zavádění systému Kraje Vysočina je zajištěna uznatelnost dolnorakouských Seniorkarte Aktiv+.
Exkurze zástupců zařízení sociálních služeb do Dolního Rakouska jako doprovodná aktivita. Jde o prezentaci zařízení sociální péče v partnerských regionech - vzájemné seznámení se s podmínkami realizace sociálních opatření v praxi.
Tematické zaměření projektu zcela zapadá do kontextu státní politiky České republiky vůči starším osobám a řešení problematiky stárnutí populace vůbec. Projekt reflektuje výzvu vlády ke spolupráci samospráv na realizací cílů a opatření Národního programu přípravy na stárnutí na období let 2008 až 2012, jehož cílem je zlepšení kvality života seniorů. Rok 2012 je nadto Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity (dále jen „EY 2012“). Posláním EY 2012 je vytvoření obecného rámce pro zvyšování povědomí o příležitostech, které s sebou stárnutí obyvatelstva přináší, identifikace a šíření příkladů dobré praxe, podpoření tvůrců politik a dalších důležitých aktérů v řešení překážek bránících aktivnímu stárnutí a rozvíjení mezigenerační solidarity.
Doba realizace projektu je od 1. 7. 2012 do 30. 9. 2014.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se