Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Srpen

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Senioři z Třebíče reprezentovali Vysočinu v pétanque

Pétanque
Ve čtvrtek 20. srpna se ve Zlíně uskutečnil už šestý ročník moravského kola soutěže ve hře pétanque „Morava Cup“, určený pro moravské domovy pro seniory. Tohoto turnaje se zúčastnila dvě tříčlenná družstva z Domova pro seniory Třebíč Manž. Curieových. Jedno družstvo skončilo na třetím místě, druhé obsadilo v konkurenci dvanácti soupeřů čtvrtou příčku.

Seniorské klání navázalo na předchozí krajská kola a utkali se v něm tak zástupci pěti moravských krajů (Moravskoslezského, Olomouckého, Jihomoravského, Zlínského a Vysočiny). Každé družstvo bylo složeno ze tří hráčů a jednoho nehrajícího kapitána.

Na prvním místě se umístil tým Domova pro seniory Tovačov (Olomoucký kraj), druhou příčku obsadil Domov pro seniory Loučka (Zlínský kraj) a třetí místo vybojoval Domov pro seniory z Třebíče (Kraj Vysočina). Nejstarší soutěžící i soutěžícímu bylo shodně 92 let. Cenu Sympatie získala Ilka Sládková z Domova pro seniory Rožnov pod Radhoštěm (Zlínský kraj) a Cenu Fair-play si odnesl Antonín Lašák z Domova pro seniory Prostějov (Olomoucký kraj).

Celou akci zorganizoval Zlínský kraj ve spolupráci s Domovem pro seniory Burešov ve Zlíně, který má v areálu domova hned dvě hřiště na pétanque. Soutěžící přišli pozdravit a povzbudit radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan, náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas, krajský radní Jaroslav Kučera a předsedkyně Výboru Zastupitelstva Zlínského kraje Milena Kovaříková.

Z turnaje se stává tradice, díky které si mohou senioři z různých koutů republiky nejen zasoutěžit a strávit příjemné chvíle na čerstvém vzduchu, ale také navázat nová přátelství se soutěžícími z ostatních domovů.