Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu > O Vysočině > Organizace kraje


 

Skládka nebezpečných odpadů v Pozďátkách je minulostí

skládka Pozďátky
Likvidace skládky nebezpečných odpadů a obnova zdevastované přírody u Pozďátek na Třebíčsku byla dnes za účasti významných hostů oficiálně ukončena. Téměř dvacet let sužoval život nejen obyvatelům Pozďátek nedaleko obce uskladněný nebezpečný odpad. „Rád bych poděkoval zaměstnancům státního podniku DIAMO i všem ostatním, kteří profesionálním a odpovědným přístupem přispěli k zahájení a bezproblémovému průběhu tohoto důležitého projektu. Společnými silami se podařilo obnovit zasažené území a nejnebezpečnější ekologická zátěž Vysočiny se stala minulostí,“ ocenil význam projektu Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Za necelé dva roky se intenzivní prací sdružení dodavatelů podařilo odstranit na Vysočině nejnebezpečnější ekologickou zátěž. Zasaženo bylo území o ploše 7,5 tis. m2. Odtěženy a zneškodněny byly desítky tisíc tun nebezpečného odpadu i znečištěné zeminy v podloží skládky. Odstraněny byly i veškeré stavební konstrukce a provedena kompletní rekultivace celého území s osázením téměř deseti tisíc stromků. Projekt sanace území ohroženého skládkou nebezpečného odpadu v Pozďátkách je spolufinancován vlastníkem skládky státním podnikem DIAMO a dotací z Operačního programu Životní prostředí. Nadále probíhá monitoring kvality podzemních a povrchových vod. Náklady sanace přesáhly částku 595 milionů korun.

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 12.4.2012 / 12.4.2012

Počet návštěv: 16000
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek