Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Finance > Oblasti financování


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Školy i města i neziskové organizace si na projekty environmentální výchovy rozdělí 1,3 milionu korun

Strategie Kraje Vysočina 2020 má za sebou první kolo posuzování vlivu na životní prostředí
Rada Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání rozhodla o rozdělení 1,3 milionu korun mezi 29 úspěšných žadatelů grantu Fondu Vysočiny Životní prostředí 2016. Dotační titul podpoří environmentální výchovu a osvětu organizovanou obcemi, školami i neziskovými organizacemi. Jejich aktivity se zaměří na nakládání s odpady, kvalitu ovzduší, přírodu, přírodní zahrady, lesní pedagogiku i na úspory energie. Finálně o rozdělení částek rozhodne krajské zastupitelstvo na svém prosincovém jednání.
 

 
 

„Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta významně ovlivňují osobní návyky a preference občanů. Také proto chceme touto cestou podpořit aktivní účast i osobní zodpovědnost lidí z Vysočiny za současný i budoucí stav životního prostředí v našem kraji,“ vysvětluje zaměření grantového programu krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Martin Hyský.


Například mateřská škola Velká Bíteš připravuje projekt Lesní pedagogika aneb Proměna přírody v čase, tamější základní škola zrealizuje Proměny krajiny Bítešska a environmentální osvětu a s ní spojené aktivity se chtějí zaměřit na Základní škole Pacov a na Základní škole a Mateřské škole Domamil. Úspěšná byla i obecně prospěšná společnost Recyklohraní, která plánuje „uklidit svět v Kraji Vysočina“ a na třídění odpadů se zase zaměří ZŠ a MŠ Velká Losenice nebo krajská Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem. Možnost grantu financovat školní zahradu se rozhodla Základní škola Budišov a města Moravské Budějovice a Nové Město na Moravě. Úspěšná se svými projekty byla ale i další města, jako například Hrotovice, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou nebo Horní Cerekev. Všichni úspěšní žadatelé, o kterých bude ještě rozhodovat prosincové zastupitelstvo, si mezi sebe s největší pravděpodobností rozdělí téměř 1,3 milionu korun.


Dotace ve výši od 15 do 50 tisíc korun jsou nejvíce zaměřené na realizaci přírodních zahrad, ekologické výukové programy a pomůcky. Stejně tomu bylo i v předchozích dvou ročnících, kdy grantový program v roce 2014 podpořil 40 projektů za více než 1,7 milionu korun a 44 projektů za 1,6 milionu korun v roce 2015.


  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 522, e-mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.12.2016 / 6.12.2016

Počet návštěv: 4860
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek