Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Granty a dotace > Památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Skončila série školení v oblasti místní Agendy 21 a udržitelného rozvoje

Logo Zdravý Kraj
Začátkem října se v Telči uskutečnil třetí a zároveň poslední seminář ze série vzdělávacích akcí pro zástupce obcí, škol a nestátních neziskových organizací. „Cílem těchto seminářů bylo nejen posílení stávajících partnerství Kraje Vysočina v oblasti místní Agendy 21, ale také nabídka spolupráce partnerům novým. Semináře byly zaměřeny na téma udržitelný rozvoj v obci a místní Agenda 21, která je oficiální metodou řízení kvality veřejné správy,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, pod jehož záštitou se školení konala.
 

 
 

Účastníky v úvodu závěrečného semináře přivítal místostarosta města Telč Pavel Komín. Lektorka Dana Diváková z Institutu pro komunitní rozvoj Ostrava ve své prezentaci představila principy a cíle udržitelného rozvoje a místní Agendu 21, která na místní úrovni napomáhá tyto cíle naplňovat. Jana Böhmová z Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina hovořila o realizaci MA21 na krajské úrovni a metodické a finanční podpoře realizátorů MA21 v Kraji Vysočina. Pozvání na seminář přijala také Jaroslava Hájková z Místní akční skupiny Havlíčkův kraj a seznámila účastníky s realizací MA21 na území 64 obcí. Starosta města Dačice, Karel Macků účastníkům přiblížil akce pro veřejnost, které v průběhu roku v rámci místní Agendy 21 pořádají. Na závěr starostka obce Heřmanov, Pavla Chadimová nabídla pohled na aktivity v malé obci a spolupráci s místními obyvateli. Obec Heřmanov získala v letošním roce titul Vesnice Kraje Vysočina 2017 a zvítězila v celostátní soutěži Vesnice roku 2017 České republiky.


Na seminářích zazněly příklady dobré praxe z Kraje Vysočina i okolních regionů. Prezentovány byly nejen příklady aktivit, které se setkávají s úspěchem u veřejnosti, ale také problémy, se kterými se obce v souvislosti s realizací místní Agendy 21 potýkají, a způsoby jejich řešení.

První školení se uskutečnilo v dubnu 2017 v Havlíčkově Brodě, kam zavítali lektoři z obce Bory, Zbyslavice a města Chrudimi. Účastníkům byly představeny příklady dobré praxe z oblasti komunikace s veřejností a provázanosti aktivit v obcích v rámci místní Agendy 21. Druhé, obsahově obdobné, školení proběhlo v květnu 2017 v Náměšti nad Oslavou. Příklady dobré praxe tu tentokrát účastníkům představili lektoři z města Prachatice, Ostravy-Poruby a obce Lípy. Školení bylo zaměřeno na využití participativního rozpočtu, netradiční způsoby komunikace s veřejností a zapojování mladých ve městě.


Série vzdělávacích akcí probíhala v rámci projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina, spolufinancovaného z Národního programu Životního prostředí.

NPZP_povinná publicita

  • Kontaktní osoba projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina: Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2017 / 31.10.2017

Počet návštěv: 6916
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek