Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor dopravy a silničního hospodářství > Silniční projekty spolufinancované z prostředků EU > Dotační tituly


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Snímek Mikola – tenkrát na Koločavě získal na festivalu Mental Power Prague Film prestižní cenu České televize

S pěti nominacemi na hlavní ceny vstoupil o víkendu do pátého ročníku filmového festivalu Mental Power Prague Film snímek Mikola – tenkrát na Koločavě. Podle očekávání nezůstal snímek podpořený krajem Vysočina a herecky obsazený také klienty ÚSP Těchobuz bez ocenění. Snímku, který se točil v autentickém prostředí Ukrajiny, porota v konečném hodnocení udělila cenu za vedlejší mužský výkon ve vedlejší roli a zpracování příběhu oslovilo i Českou televizi.
 

 
 

Letošního ročníku se zúčastnilo 14 filmů z celé ČR i ze zahraničí a navštívila ho přibližně tisícovka diváků. Dva večery byly vyhrazeny promítání soutěžních filmů, představení všech účastníků, autogramiádám (ne)herců a následným koncertům umělců, kteří sympatizují s myšlenkou festivalu. Celý festival byl uzavřen slavnostním gala-večerem, jímž provázel moderátor a herec Jaroslav Dušek. Toto slavnostní zakončení obsahovalo nejen předání cen, ale také entrée na červeném koberci, po němž mohli hvězdně projít všichni (ne)herci společně s porotou, byly představeny nominace (pro každou kategorii 3) a v rámci doprovodného programu se na pódiu setkali jak účinkující s mentálním a kombinovaným postižením, tak účinkující bez postižení. Dvakrát byl na festivalu oceněn porotou i snímek Mikola, tenkrát na Koločavě, a to když obdržel  prestižní Cenu za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli Slovák Josef Babej a dále i Cenu České televize.  

 

“Cíle tohoto nádherného festivalu jsou vytvořit takové podmínky a prostředí, která jsou typická pro filmové festivaly profesionálních herců a umožnit handicapovaným lidem prožít slavnostní a noblesní chvíle mezi lidmi bez handicapu. Dalším neméně důležitým cílem je ukázat zdravým lidem, že tito lidé jsou jim v umělecké tvorbě a prožívání zcela vyrovnaní,” řekl na festivalu  krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

„Na základě zkušeností, které jsme získali při obdobném projektech v Polsku, je naším záměrem pokračovat v úspěšné mezinárodní spolupráci  v oblasti sociální integrace a inkluze klientů organizací poskytujícími  sociální služby a připravit a uskutečnit další program, ve kterém by lidé s mentálním postižením získali možnost seberealizace prostřednictvím umění,“ řekla na závěr festivalu  Simona Tomanová, ředitelka ústavu Těchobuz, která byla hlavní iniciátorkou projektu.

 

Příběh lásky a zrady se odehrál na Koločavě v Zakarpatské oblasti Ukrajiny a  nenatáčeli ho profesionální herci, ale klienti ústavů pro mentálně postižené ze čtyř zemí – České republiky (ÚSPMP Těchobuz, kraj Vysočina), Slovenska (DSS Zavar při Trnavě), Polska (DPS Lanowa, Krakov) a Ukrajiny (ÚSP Vilšany, Zakarpatská oblast Ukrajiny), film natáčela Televize R1 Pelhřimov.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2011 / 6.6.2011

Počet návštěv: 8990
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek