Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Sociální práce

 
 
 

logo EU a KrVKdo jsou sociální pracovníci a co dělají?

       

Sociální poradenství

 Sociální pracovníci pomáhají řešit nelehké životní situace svých klientů. Jsou to kvalifikovaní pracovníci vykonávající činnosti, které přispívají k uskutečňování smyslu a účelu sociální práce, tj. k ochraně lidských práv a lidské důstojnosti a k podpoře sociálního bezpečí osob. Sociální práce patří mezi tzv. pomáhající profese.  Sociální pracovníci působící na obcích pracují s různými cílovými skupinami klientů např. s osobami se zdravotním postižením, s osobami s různým stupněm omezení svéprávnosti, s osobami ohroženými sociálním vyloučením, s osobami ohroženými rizikovým způsobem života, s nezaměstnanými, s rodinami s dětmi.V současné době je někdy nelehké se ve stávajícím Sociální práce Oddluženísociálním systému vyznat, rovněž tak v zákonech upravujících tuto oblast – sociální pracovníci jsou schopni poskytnout v této oblasti základní  sociální poradenství či odborné sociální poradenství. Dále mohou pomoci s řešením např. finanční či dluhové problematiky, neodpovídajícího bydlení (hrozby ztráty bydlení, osoby bez domova), nezaměstnanosti, rodinné situace.

           


     


Kontakty na obecní úřady s rozšířenou působností a pověřené obecní úřady na území kraje Vysočina, kde sociální pracovníci poskytují poradenskou činnost dle místa trvalého pobytu klienta.

   

 
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rodinný a sociální portál > Sociální práce

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 18162

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek