Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Soutěž Bezpečná nemocnice


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Soutěž Bezpečná nemocnice

Bezpečná nemocnice
VYHLÁŠENÍ 13. ROČNÍKU SOUTĚŽE BEZPEČNÁ NEMOCNICE

Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, o.p.s. a Českou asociací sester, z.s.

vyhlašují 13. ročník celostátní soutěže "BEZPEČNÁ NEMOCNICE".

 
 
 

Třináctý ročník soutěže "Bezpečná nemocnice"

Kraj Vysočina pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina pana MUDr. Jiřího Běhounka vyhlašuje již 13. ročník celostátní soutěže "Bezpečná nemocnice", která je určena pro poskytovatele zdravotních služeb akutní, následné i dlouhodobé péče, kteří mají sídlo na území naší republiky.    

Téma letošního ročníku soutěže „Covid-19 - Co dal a vzal?“   

Nedílnou součástí kvality zdravotních služeb je i bezpečí. Uvítáme projekty řešící otázky bezpečí zdravotníků a personálu v době epidemie COVID–19, a to jak epidemie již proběhlé, tak i přípravy na její eventuální další vlnu. Témata mohou směřovat na výzvy v oblasti poskytování a koordinace péče, lidských zdrojů, efektivní komunikaci uvnitř nemocnice atp.

Kraj Vysočina, jako vyhlašovatel celostátní soutěže „Bezpečná nemocnice“, tak pokračuje v tradici vyhlášení hlavního tématu soutěže, které zohledňuje aktuální prioritu v oblasti bezpečí při poskytování zdravotních služeb.

Moderní medicína a moderní zdravotnictví přináší kromě obrovského množství nových klinických poznatků, nových léků i moderních technologií také řadu nových rizik, jak pro pacienty, tak pro zdravotníky. Kombinací teoretických postupů, jak v oblasti léčebné péče, tak podpory rozhodovacího systému ve zdravotnictví (např. ICT) právě s praktickými zkušenostmi, můžeme značně podpořit zvýšení kvality a bezpečnosti.

Termín pro podávání projektů je od 1. 7. 2020 do 31. 10. 2020.   

Informace k podávání projektů do soutěže [PDF]

Projekty budou předloženy hodnotící komisi, která určí jejich pořadí na základě bodového ohodnocení jednotlivých kritérií. Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina. Projekty budou prezentovány na 14. ročníku celostátní konference „Dny bezpečí“.        

Do 12. ročníku se přihlásilo 15 poskytovatelů zdravotních služeb s 15 projekty, z nichž hodnotící komise ocenila 5 vítězných projektů, které byly ohodnoceny cenou hejtmana Kraje Vysočina a finanční odměnou od  partnera soutěže firmy Johnson & Johnson, s.r.o. v celkové výši 150 tis. Kč. Více informací o loňském ročníku najdete níže v odkazu "Výsledky 12. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice".           

Souběžně s touto akcí proběhne 4. února 2021 i 14. ročník konference Dny bezpečí – setkání odborné veřejnosti z oblasti zdravotnictví, partnerů soutěže a zástupců spolupracujících institucí. Na program konference budou zařazeny přednášky odborníků, ale hlavně bude dán prostor přihlášeným projektům poskytovatelů zdravotních služeb, ve kterých vznikly. Bude tak možné seznámit se s jednotlivými projekty, jejich promítnutím do běžného denního života a v diskusi vznést dotazy, které posluchače v souvislosti s projekty zajímají.      


Partnery soutěže jsou:

Spojená akreditační komise, o. p. s. a Česká asociace sester, z. s.    

Více informací:

David Talpa, vedoucí oddělení zdravotní správy, tel.: 564 602 461, e-mail:  talpa.d@kr-vysocina.cz

 

 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Soutěž Bezpečná nemocnice

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 150563

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek