Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Soutěž Poznej Vysočinu: Čtyřicítka nejlepších pojede na poznávací výlet

Trojice nejúspěšnějších
Třetí ročník soutěže pro žáky základních škola a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu vyšel nejlépe studentům Gymnázia Chotěboř. První Tadeáš Brabec a třetí Kristýna Krulíková studují právě tuto krajskou školu. Trojici nejúspěšnějších řešitelů krajského kola soutěže doplnila stříbrná Veronika Mácová ze ZŠ Třebíč, Týnská. Do krajského kola soutěže se v letošním roce postoupilo 109 žáků z rekordního počtu 56 základních škol a gymnázií.
 

 
 

Třetí ročník soutěže zaštítil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Žáci si zde mohli ověřit své znalosti zejména z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. První kolo soutěže proběhlo na jednotlivých základních školách a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 23. Března do finálového kola v Jihlavě. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a tři nejlepší se radovali z moderní elektroniky – netbooku, mobilního telefonu nebo iPodu. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře tradičních partnerů – společností PSJ, a.s. a Volksbank a.s.

 

Zadání soutěže se skládalo z 30 místopisných otázek, za které mohl soutěžící získat 69 bodů. Tadeáš Brabec z Gymnázia Chotěboř udělal v celém testu pouhých sedm chyb, což byl jednoznačně nejlepší výsledek historie soutěže. Druhá Veronika Mácová ze ZŠ Třebíč, Týnská končila s výsledkem o bod nižším a trojici uzavřela Tadeášova spolužačka Kristýna Krulíková.

 

V rámci dvoudenního pobytu v Praze budou mít děti možnost shlédnout muzikál Quasimodo v divadle Hybernia, prohlédnout si Prahu s průvodcem, navštívit sídlo Prezidenta ČR a zúčastnit se dalších zajímavých aktivit jako jsou návštěva planetária či výstava Vynálezy a vynálezci.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2012 / 26.3.2012

Počet návštěv: 23125
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek