Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Portál územního plánování a stavebního řádu KrÚ Kraje Vysočina > Oddělení stavebního řádu
Navíc každý měsíc probíhá losování mezi úspěšnými řešiteli soutěžního kvízu a Kvízu PLUS o nové mobilní telefony. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz. Soutěžní kvíz poběží do konce října 2017. Poté bude následovat závěrečné losování vítězů a krajská finále soutěžního Kvízu PLUS.
Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet a do čtvrtého ročníku tohoto projektu je v současné době zapojeno všech čtrnáct krajů, včetně Kraje Vysočina. Ten je stejně jako v loňském roce vedoucím krajem projektu a hlavní cílovou skupinou jsou žáci a studenti základních a středních škol. V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo téměř 30 000 žáků a studentů. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.
„Děti by měly zpozornět pokaždé, když je někdo v on-line prostředí žádá, aby uvedly svoje jméno, adresu či datum narození. Pro více než třicet procent uživatelů internetu ve věku 8 až 12 let je obtížné rozeznat, jaká míra zveřejnění citlivých údajů je ještě bezpečná,“ uvedla k výsledkům soutěžního kvízu Lucie Časarová, vedoucí projektu Kraje pro bezpečný internet.
"Virtuální komunikace je dnes nedílnou součástí našich životů. Umět se bezpečně pohybovat na internetu proto považujeme za jednu z klíčových digitálních dovedností pro budoucnost, na něž se vzdělávací projekty Microsoftu zaměřují především. Díky projektu Kraje pro bezpečný internet dokážeme se zásadami internetové bezpečnosti seznámit až 30.000 studentů ročně," vysvětluje Václav Koudele z Microsoftu.
„Systematická osvěta v oblasti kybernetické bezpečnosti je velmi důležitá a my se jí věnujeme dlouhodobě, například na našem portálu Vím, kam klikám. Mladí lidé patří v této souvislosti mezi nejrizikovější skupiny a i proto jsme rádi podpořili tento projekt, který je atraktivní formou o rizicích Internetu informuje,“ říká Michal Řezáč, ředitel pro strategický rozvoj společnosti GORDIC.
„Projekt Kraje pro bezpečný Internet se svými aktivitami nezanedbatelně podílí na osvětě v oblasti Internetové bezpečnosti. Již řadu let podobné aktivity podporujeme, proto jsme i tentokrát využili nabídky a aktivně se podílíme na projektu, který je nám svým zaměřením blízký. Mezi naše klíčové aktivity v oblasti internetové bezpečnosti patří provozování Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ nebo projekt, jehož hlavní součástí je router Turris,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.
Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR a Národního centra kybernetické bezpečnosti. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty. V loňském roce byly představeny videospoty pro seniory. V tomto roce budou také realizovány prezenční semináře či připraveny videospoty pro děti do nízkoprahových zařízení.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se