Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor ekonomický > Veřejné sbírky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Veřejné sbírky

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Specialisté na kyberšikanu jednají v Jihlavě

Konference
Téměř stovka odborníků, specialistů, programátorů a bezpečnostních techniků jedná ještě dnes v sídle Kraje Vysočina. Společným tématem osob, které nejčastěji najdeme vnořené do kybernetického prostoru, ale stále častěji i mezi dětmi na preventivních přednáškách je elektronické násilí a kyberkriminalita páchaná na dětech a mezi nimi. „Cílem letošní páté konference je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky v oblasti elektronické bezpečnosti a při té příležitosti sdílet a vyměňovat si dobré zkušenosti, představit úspěšné projekty a nabídnout vlastní poznatky ověřené praxí,“ uvedl za organizátory vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. Alarmující informace zazněla hned v úvodním příspěvku Lukáše Habicha z Vyšší policejní školy a střední policejní školy MV ČR v Praze a to, že 59,6% dětí na čtyř tisících dotazovaných školách se už setkalo s kyberšikanou.
 

 
 

Problém kyberšikany podle většiny přednášejících odborníků, mezi nimiž figuruje také docent Josef Požár, děkan Fakulty bezpečnostního managementu Policejní akademie ČR a jeden z nejuznávanějších evropských odborníků, je především v naivitě nejen dětí, ale i jejich rodičů a také nezájem dětí o fádně nabízené informace – pověšené například pouze na školních nástěnkách. Toto zjištění „nastartovalo“ projekt realizovaný společností Záchranný kruh v Karlovarském kraji.  „Za pomoci peněz z EU bylo postaveno téměř reálné městečko záchranářů, kam jsou zvány děti, mohou si vyzkoušet reakce na konkrétní nebezpečí, která na ně číhají v běžném životě. Mezi modelové situace bude v blízké době zařazena i scéna práce dětí s PC a především ukázka důsledků jejich nevinného umisťování a sdílení nevhodných fotografií na sociálních sítí,“ prozradil  policista, specialista z Karlovarského kraje Roman Kohout.

 

Kolegové ze Slovenska upozornili na institut svědka a důležité aspekty vycházející z pečlivé práce s okolím eventuální oběti. Často se v diskuzích k jednotlivým blokům jednání objevovala informace o projektu, který zastřešuje Kraj Vysočina s názvem eBezpečnost, který je v současné době jedním z nejlépe hodnoceným tuzemským projektům zaměřených dlouhodobě nejen na laiky, ale i na odborníky. Více  o projektu Kraje Vysočina na http://www.kr-vysocina.cz/eCrime.asp.

 

Konference se už pátým rokem koná ve spolupráci Kraje Vysočina a Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV ČR v Praze.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2015 / 16.10.2015

Počet návštěv: 5486
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek