Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Společné zájmy kraje a regionálních podnikatelů

Společné zájmy kraje a regionálních podnikatelů
V jihlavském Hotelu Gustav Mahler se začátkem prosince sešli zástupci regionálních firem s představiteli Kraje Vysočina, Krajské hospodářské komory a Agentury na podporu podnikání CzechInvest, aby při neformální snídani diskutovali nad možnostmi podpory podnikání v novém programovacím období 2014 – 2020. Kromě aktuálních informací o připravovaném Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), dotačních nástrojích Kraje Vysočina na podporu podnikání a aktivitách Krajské hospodářské komory, byly zmíněny nové možnosti spolupráce pro podnikatelský sektor.
 

 
 

„Kraj Vysočina podepsal v září 2014 Memorandum o spolupráci s Minskou oblastí Běloruska. Partnerství je založeno především na hospodářské spolupráci podnikatelského sektoru a může pomoci našim firmám otevřít dveře na trhy celní unie Bělorusko-Rusko-Kazachstán. Další možnosti spolupráce pro podnikatelský sektor plynou z Memoranda o spolupráci uzavřeného mezi Krajskou hospodářskou komorou a obchodní komorou čínské provincie Hubei,“ uvedl náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

 

V následné diskuzi bylo otevřeno např. téma nedostatku kvalifikované pracovní síly. „Dlouhodobě podporujeme posílení kvalifikované pracovní síly v regionu, začínáme už od základních škol. V loňském roce rozjel Kraj Vysočina projekt Merkur do škol, kdy firma Bosch nakoupila stavebnice Merkur pro 13 partnerských škol na Jihlavsku. Cílem bylo pomocí klasické české stavebnice rozvíjet zručnost žáků a podnítit u nich zájem o techniku a studium technických oborů,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl. Ve spolupráci s firmami z regionu se dále podařilo vytvořit nové oborové zaměření zpracování plastů, který bude vyučován na středních školách v Třebíči a v Jihlavě. Zlepšení situace by mohl napomoci také vznik nového technického oboru na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě, o kterém se v současnosti jedná.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2014 / 9.12.2014

Počet návštěv: 3471
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek