Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Společnost provozující přepravní soustavu plynu podporuje vzdělávání na Vysočině

Společnost provozující přepravní soustavu plynu podporuje vzdělávání na Vysočině
Společnost NET4GAS je klíčovou součástí strategické energetické infrastruktury České republiky a významně přispívá ke zvýšení energetické bezpečnosti nejen v České republice, ale v celém středoevropském regionu. Kromě toho firma rozvíjí a posiluje partnerství a podporuje celou řadu inovativnách projektů, zejména v oblasti vzdělávání. V Kraji Vysočina se díky finanční podpoře společnosti NEt4GAS podařilo například dovybavit badatelská centra, která třetím rokem fungují na Gymnáziu a Obchodní akademii Pelhřimov, na Gymnáziu Jihlava, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Třebíč.
 

 
 

Pět odborných pracovišť, která fungují na gymnáziích zřizovaných Krajem Vysočina, vybudoval kraj za finanční podpory Evropské unie. Pořízené vědecké přístrojové vybavení a zázemí slouží žákům gymnázií, ale i spolupracujících škol už od roku 2018. Kvalitní vybavení badatelen potřebuje nejen údržbu, ale také pravidelnou obměnu a nákup dalších moderních přístrojů, aby každé pracoviště odpovídalo současným moderním vědeckým poznatkům, případně více zohledňovalo specifikaci prováděných badatelských úloh na konkrétní škole.  Společnost NET4GAS finanční podporou projektu nazvaného Dovybavení badatelských center podpoří lepší zázemí pro badatelské činnosti, jako metodickou přípravu pro výzkumné, inovační a tvořivé aktivity, které žáci využijí v následném vysokoškolském studiu i v budoucím zaměstnání.

 

Podpora společnosti NET4GAS směřovala například do následujícího vybavení: 

PCR thermocykler - zařízení umožňující polymerázovou řetězovou reakci.

Vodní lázeň - udržující vybranou stálou teplotu, vhodné prostředí k enzymatickým reakcím.

Vortex - zařízení roztřepávající směsi po centrifugální sedimentaci.

Rotační mikrotom

Bezdrátový spektrometr

Transiluminátor

Minielektroforéza

Automatická pipeta 

Kit na izolaci DNA


  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2021 / 29.6.2021

Počet návštěv: 1338
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek