Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - srpen 2021

 
 
 • Padesátka účastníků Mladé univerzity prožila nevšední prázdninový týden v Raabsu a Jihlavě (10.8.2021)
  Padesátka účastníků Mladé univerzity prožila nevšední prázdninový týden v Raabsu a Jihlavě

  Další ročník Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina byl v závěru minulého týdne zakončen tradiční akademickou slavností v areálu farního sídla Lindenhof v Raabs an der Thaya, kde si 52 účastníků převzalo své diplomy za úspěšné absolutorium. Letošní 12. ročník prázdninového setkání českých a rakouských dětí na téma Svět vzhůru nohama opět nabídlo řadu zajímavých přednášek, kreativních workshopů, sportovních aktivit i her a zábavy. Za Vysočinu přijeli studenty na závěrečnou slavnost podpořit krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala a radní Kraje Vysočina pro mezinárodní vztahy Roman Fabeš.

   
 • Na Vysočině je připraveno v parlamentních volbách prozatím kandidovat 311 osob. Změny v kandidátních listinách provedlo osm uskupení (9.8.2021)

  Osm z devatenácti kandidujících subjektů v letošních podzimních volbách do poslanecké sněmovny provedlo na svých kandidátkách do dnešní 16 hodiny povolené změny. Podle údajů poskytnutých Českým statistickým úřadem na listinách podaných v Kraji Vysočina k dnešním dni figuruje 311 kandidátů.

   
 • Na Zakarpatí roste zájem o výuku češtiny. Vysočina posílá dětem další učebnice (9.8.2021)

  Za posledních sedm let, kdy Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny podporuje výuku českého jazyka, se v něm nově začalo vzdělávat minimálně pět stovek dětí na sedmi základních školách. „Zatím poslední školské zařízení v Užhodordě otevře od prvního září výuku českého jazyka už od první třídy. Je to výjimečný počin, protože dosud se česky učily pouze děti od páté třídy. Požadavek na zařazení českého jazyka do volitelných osnov nejmladších školáků vzešel přímo od jejich rodičů, kteří vidí ve znalosti jazyka zásadní výhodu pro možnost následného studia na vysoké škole v České republice,“ informoval Vítězslav Schrek po návratu z první zahraniční služební cesty v roli hejtmana Kraje Vysočina. Kraj Vysočina každoročně na Zakarpatí posílá učebnice českého jazyka, podporuje zahraniční stáže starších dětí například v rámci Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě.

   
 • Syslí kolonii se na Vysočině daří. Chrání ji speciální dopravní značky a zbržďovací prahy (9.8.2021)

  Vysočina už čtvrtým rokem používá speciální dopravní značku „Pozor, sysel!“ v sousedství Mohelenské hadcové stepi na Třebíčsku. Tato dopravní značka upozorňuje řidiče na výskyt hlodavců – syslů obecných, kteří v současnosti patří mezi kriticky ohrožené druhy.

   
 • Termíny pro očkování proti COVID-19 pro neregistrované v týdnu od 9. do 15. srpna (9.8.2021)
   
 • Půl milionu od kraje pomůže jihlavské ZOO. V africkém Matongu letos opraví rákosové střechy (6.8.2021)

  Na návrh krajské rady bude v září Zastupitelstvo Kraje Vysočina schvalovat dotaci ve výši půl milionu korun pro ZOO Jihlava. Kraj Vysočina tak naplní znění memoranda, které se zřizovatelem ZOO, statutárním městem Jihlava, podepsal v roce 2015. „Krajskou dotaci využije ZOO Jihlava na provedení výměny rákosové krytiny na objektu v Africké vesnici Matongo. Ta slouží od roku 2004 jako krytý prostor nejen pro zvířata, ale i pro návštěvníky. Rekonstrukce zastřešení začala už v roce 2018 nad ubikacemi pro lemury a plameňáky, následovaly drobné úpravy nad dalšími přístřešky. Letos je naplánována výměna krytiny nad objektem školy, kterou ZOO plánuje využít i pro noční expozici pro drobné madagaskarské savce,“ popsal záměr, s jehož financováním pomůže kraj, radní pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš. Opravy ZOO stihne ještě během podzimu.

   
 • Na hradě Kámen se stále něco děje (5.8.2021)
  Na hradě Kámen se stále něco děje

  Prakticky pro každý srpnový víkend je na hradě Kámen připravena nějaká akce. „Program je skutečně pestrý a rozhodně je z čeho vybírat. A protože letošní motto cestovního ruchu zní Vysočina dětem, cílí řada aktivit na nejmenší návštěvníky,“ srdečně zve k výletu na hrad Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

   
 • Stavební práce v průtahu Dalešic pokračují (5.8.2021)

  V rámci projektu II/399 křiž. III/39911 – Dalešice – křiž. s II/351 byla v minulém roce řidičům zprovozněna trasa od Dalešické přehrady do Třesova a průtah obce Stropešín. V letošním roce pokračují stavební práce v intravilánu městyse Dalešice, které zahrnují výměnu dešťové kanalizace, a po jejím dokončení bude provedena rekonstrukce komunikace. Na trase Dalešice – Stropešín dojde k rekonstrukci silnice, která bude v celé délce upravena na šířku 5,5 metru. Celý úsek bude zprovozněn k 30. 10. 2021.

   
 • Letošní úroda brambor bude spíše průměrná (4.8.2021)
  Letošní úroda brambor bude spíše průměrná

  Na pokusném poli u Havlíčkovy Borové vyrostlo letos 197 odrůd brambor od 10 firem. V minulém týdnu se úroda hodnotila na tradičním Bramborářském dni, na kterém se jednotlivé vysazené odrůdy porovnávají už 26 let. „Podle prvních odhadů bude letošní úroda brambor nejvýše průměrná. Může za to chladné jaro, které výsadbu zpozdilo. Na druhou stranu by se to mohlo příznivě projevit v cenách,“ potvrdil Aleš Málek, předseda společnosti Havlíčkova Borová, zemědělská, na jejichž pozemcích se pokusné sadby, každý rok vysazují.

   
 • Drony pomáhají v zemědělství. Snímkování umožňuje včasné a správné pěstební zásahy (4.8.2021)

  Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě uspořádal v minulém týdnu odborné setkání na nedaleké farmě Valečov, kde firma Workswell předvedla ukázky využití leteckého snímkování porostů brambor pomocí dronu. Pořízené snímky budou sloužit například pro stanovení vodního stresu rostlin a následně pro vytvoření aplikační mapy pro minerální hnojiva a přípravky na ochranu rostlin nebo k automatickému řízení kapkové závlahy. Včasné a správné pěstební zásahy mohou do budoucna přinést zemědělcům významné úspory při pěstování různých druhů plodin.

   
 • Pandemie urychlila rozhodování o opravách a přístavbě infekčního pavilonu Nemocnice Havlíčkův Brod (4.8.2021)
  ne hb

  Rekonstrukce a přístavba budovy infekčního oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod byla nově zařazena na seznam investičních akcí Kraje Vysočina. „Pandemie a především nové zvyšující se nároky na provoz infekčních oddělení byly důvodem pro uspíšení našich plánů. Projektové práce na přípravě záměru, případně dalších stupňů projektové dokumentace začnou ještě letos. Samostatně stojící objekt v blízkosti dalších klíčových zdravotnických provozů jsme si vyhodnotili jako ideální pro budoucí využívání,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Prozatím nebylo definitivně rozhodnuto, kdy začnou stavební práce. S ohledem na zásadnost akce se předpokládá horizont dvou až tří let. Kraj Vysočina jako investor by na ni rád získal finanční spoluúčast z evropských fondů.

   
 • Kandidátní listiny do sněmovních voleb předložilo na Vysočině 19 stran, hnutí a koalic (3.8.2021)

  Dnes přesně v 16 hodin uplynula lhůta pro podání kandidátních listin do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Kandidátky v Kraji Vysočina předložilo celkem 19 volebních uskupení. Před čtyřmi lety krajský úřad evidoval 24 kandidátních listin.

   
 • Soutěžte s Evropským regionem Dunaj-Vltava (3.8.2021)
  Soutěžte s Evropským regionem Dunaj-Vltava

  V rámci vydání nového cestovního průvodce 28 výjimečných hradů a zámků vyhlašuje Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) další ročník fotosoutěže tentokrát s mottem „Objevte výjimečnou památku v Evropském regionu“.

   
 • Daňové příjmy kraje jsou nyní o téměř 11 % vyšší než schválený rozpočet (3.8.2021)
  Daňové příjmy kraje jsou nyní o téměř 11 % vyšší než schválený rozpočet

  Přehled daňových příjmů za období leden až červenec letošního roku potvrzuje, že daňové příjmy kraje ve výši 3 328 997 000 korun jsou nyní na úrovni 69 % schváleného rozpočtu, tedy o 523 747 000 korun vyšší oproti předpokládanému výnosu ze sdílených daní. Alikvotní plnění by se za sedm měsíců mělo pohybovat na úrovni 58,3 %, tedy v částce 2 805 250 000 korun, vykázaná čísla jsou vyšší o 10,7 %. Skutečné plnění daňových příjmů za sledované období je také o 511 730 000 korun vyšší než za období leden až červenec minulého roku.

   
 • Vysočina opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na ředitele krajské organizace destinačního managementu Vysočina Tourism (3.8.2021)

  Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o zrušení výběrového řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitelky/ředitele, Vysočina Tourism ze dne 8. 6. 2021 a zároveň vyhlásila nové výběrové řízení. Uchazeči o vedoucí pozici v příspěvkové organizaci Kraje Vysočina se mohou hlásit až do pondělí 23. srpna 2021. O novém řediteli Vysočina Tourism by mělo být rozhodnuto do konce září.

   
 • Na Vysočině se rozšíří nabídka očkování proti COVID-19 bez registrace. Termín nabídne velké očkovací centrum v Novém Městě na Moravě (2.8.2021)
  očkování

  Podle aktuálních statistik velkého očkovacího centra Jihlava – Hruškové Dvory byl v minulém týdnu potvrzen větší zájem veřejnosti na Vysočině o první očkování bez registrace. „Během čtyř vyčleněných dní bylo proočkováno 350 dávek vakcíny Johnson & Johnson a 148 dávek Moderny. Jihlavské centrum proto naplánovalo i v tomto týdnu další termíny pro neregistrované. Těm opět nabídne jednodávkovou vakcínu Johnson (Janssen). K dispozici je nyní 500 volných dávek. Nově zkouší neregistrovaným nabídnout jeden termín i velké očkovací centrum v Novém Městě na Moravě. Zde bude prozatím každé úterý očkována dvoudávková vakcína Pfizer/BioNTech,“ infomoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

   
 • Indický velvyslanec navštívil rodný dům předního českého indologa v Komárovicích (2.8.2021)
  velvyslanec Indie

  Komárovice u Moravských Budějovic navštívil v minulém týdnu velvyslanec Indie J.E. Hemant Kotalwar. Obec se 110 obyvateli je v zájmu indické diplomacie opakovaně, neboť je rodištěm významného českého indologa profesora Vincence Lesného. Hemarta Kovalwara při prohlídce obce doprovázeli zastupitelé a starosta obce Bohumil Šuckrdle a radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš.

   
 • Hana Hajnová k výstavbě pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany: Politické průtahy nesmí prodlužovat termíny směřující k budoucnosti jádra. Kraj i obce potřebují perspektivní jadernou elektrárnu (2.8.2021)

  Zástupci cca 130 obcí z Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje z dvacetikilometrovém okruhu kolem Jaderné elektrárny Dukovany se minulý týden setkali v Horotovicích na pravidelné valné hromadě Energoregionu. Pozvání přijal mimo jiné i vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, předseda Senátu Miloš Vystrčil, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová. „Z pohledu obcí v našem regionu stále panuje obava z oddalování výstavby náhrady za dosluhující nejstarší dva bloky dukovanské elektrárny, děláme vše proto, aby obce i kraje dostávaly všechny informace, které mají vědět, aby nebyla narušena důvěra obcí v projekt, který má pro Českou republiku zásadní význam,“ uvedla Hana Hajnová.

   
 

Zobrazeno je 18 z celkem 38 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2021 > Tiskové zprávy - srpen 2021

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 12953

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek