Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Stavíme z Merkuru

Stavíme z Merkuru
Startuje druhý ročník soutěže Stavíme z Merkuru

Na konci února vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se společností BOSCH DIESEL s.r.o, Jihlava druhý ročník soutěže Stavíme z Merkuru pro žáky a žákyně základních škol se sídlem v Kraji Vysočina. „Čtyřčlenné týmy konstruktérů složené z žáků druhých stupňů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií mají stejné zadání – postavit originální vesmírné vozítko poháněné motorem, které bude schopno zdolat překážkovou dráhu“ popsala zadání radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Nápad, vzhled, rychlost práce vozítka i jeho funkčnost a technické zpracování bude hodnotit speciálně sestavená porota. Přihlášky do soutěže je možné podat až do 20. března 2015. O vítězi se rozhodne 27. května.

 
 
 

Prioritním cílem soutěže je podpora technické tvořivosti v základních školách a motivace žáků základních škol k práci s konstrukční stavebnicí. Soutěžní týmy mohou využít nejvýše jedné stavebnice Merkur 8 a během tří hodin sestavit model, pravidla soutěže umožňují pracovat s vlastním přineseným návodem na stavbu stroje. Pro vítěze jsou připraveny stavebnice Merkur a tablety.

Soutěž je další aktivitou, kterou Kraj Vysočina podporuje v rámci projektu Merkury do škol. Tato aktivita má zvýšit zájem dětí o technické obory. Vysočina je prvním z regionů v České republice, kde se dětská stavebnice zařadí mezi běžné pomůcky ve výuce na základních školách. Projekt Merkury do škol mohl být realizován díky podpoře a zájmu společnosti BOSCH DIESEL Jihlava.

Podrobnější informace včetně přihlášky jsou k dispozici pod tiskovou zprávou.

Kontaktní osoba Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz .

Odpovědi na často kladené dotazy:

Můžeme použít k druhému motoru dálkové ovládání? Ano, k druhému motoru z jiné stavebnice Merkur 8 nebo Merkur 6 můžete využít i druhé dálkové ovládání.

Musí být natočené video sestříhané? Nemusí, kvalita videa nebude hodnocena. Je důležité, jak žáci umí vozítko "prodat". Klidně můžete využít natočení videa na mobil nebo fotoaparát.

Může být vozítko dálkově řízeno např. nějakým programem přes počítač? Ne, nemůže. K sestavení a řízení vozítka lze použít jen součástky z jedné stavebnice Merkur 8 a druhý motorek s dálkovým ovládáním ze stavebnice Merkur 8 nebo merkur 6.

 

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty odborů > Školský portál > Školství v kraji > Stavíme z Merkuru

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 42724

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek