Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Strategie kraje pro období hospodářské krize

V kraji Vysočina vznikla Pracovní skupina pro Vysočinu, která se bude snažit ve spolupráci s podnikateli vytvářet a aplikovat nápady na zmírnění dopadů světové hospodářské krize v kraji. Zbytečně neodkládat stavby, opravy a nákupy, na které jsou peníze, na druhou stranu šetřit tam, kde je to vhodné a podporovat vše, co vytváří stabilní zaměstnanost. Tak se dá v několika slovech popsat strategie kraje pro období hospodářské krize, kterou jsme přijali.
 

 
 

Podle mého pokud zastaví investice podniky a podnikatelé, nemůže je zastavit navíc ještě veřejný sektor. To by znamenalo zmražení ekonomiky v kraji. Proto jsme se rozhodli investice, které jsou naplánované na pozdější dobu předsunout tak, abychom prostřednictvím firem vlastně nalili peníze do ekonomiky kraje. Zároveň jsme ale vyhlásili radikální úspory všude tam, kde je to jen možné. Například soustředění nákupů do větších balíků, společné nákupy elektrické energie v příspěvkových organizacích a krajském úřadě.

Kromě těchto spíše krátkodobých opatření jsme vyhlásili i dlouhodobější kroky. Chceme například podporovat propojení komerční sféry se vzděláváním tak, aby podniky měly vzdělané zaměstnance, studenti naopak větší jistotu uplatnění a nezaměstnaní možnost dostupných rekvalifikací. Velmi intenzivně se také zabýváme dopravní dostupností, aby veřejná doprava pomohla lidem si pružněji hledat práci i mimo bydliště. V oblasti sociálních věcí plánujeme vyztužení sociální sítě, prevenci nebezpečných jevů a kriminality. Snažíme se také využít Fond Vysočiny k podpoře malých a středních podniků a v neposlední řadě podpořit zaměstnavatele, kteří vytváří kvalifikovaná a stabilní pracovní místa. Ta opatření jsou vlastně dvojího typu – ekonomická, která mají pomoci krizi překonat, nebo alespoň zmírnit její dopady a v důsledku toho působit i preventivně před budoucími hospodářskými otřesy. A pak společenská, která naopak jsou více preventivní a méně akční.

Celá strategie je k vidění na www.kr-vysocina.cz 

 

Vladimír Novotný

1.náměstek hejtmana kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 9.4.2009 / 9.4.2009

Počet návštěv: 37616
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek