Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Střední školy na Vysočině začnou školní rok v novém. Kraj investoval do jejich modernizace stovky miliónů korun

kuchyně
V letošním roce je v případě krajského středního školství na Vysočině naplánováno k realizaci devět desítek oprav, investic a modernizací. Zhruba 80 % z nich se muselo stihnout dokončit během dvou měsíců letních prázdnin. „Veškeré plánované akce v rezortu školství související s majetkem nás přijdou na 621 miliónů korun, z toho 237 miliónů korun půjde z krajského rozpočtu, se zbytkem pomohou evropské dotace,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

Vlastní peníze použil Kraj Vysočina už během prázdnin například na generální opravu kotelny Domova mládeže v Jihlavě, s novou školní kuchyní vybavenou nejmodernější gastrotechnologií celkem za cca 20 miliónů korun začnou školní rok na Střední škole stavební v Třebíči. Po dvou letech byla plánovaně dokončena dostavba dvou nových učeben za 12,7 miliónů korun pro Střední zdravotní školu a VOŠ v Havlíčkově Brodě, po třech letech je u konce rekonstrukce elektroinstalace Gymnázia Žďár nad Sázavou za celkem 23 miliónů korun.


Zhruba 60 miliónů korun dotací bude ještě v následujících měsících proinvestováno na výukovém pavilonu máločetných oborů a svářečské škole Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. V Pelhřimově Kraj Vysočina přestavuje budovu odborného výcviku pro Střední průmyslovou školu a Střední odborné učiliště na Křemešnické ulici.

Za přispění evropských dotací se podařilo Kraji Vysočina zrekonstruovat a postavit pavilon praktické výuky pro Střední průmyslovou školu v Třebíči. „V tomto případě jde o jednu z největších letos dokončených stavebních akcí pro školství s rozpočtem v součtu 225 miliónů korun. Po dodání nábytku a dalšího vybavení sem budou na podzim přesunuty provozy školy, které byly dosud organizovány na detašovaných pracovištích,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Škola tak získá nové prostory, vybavení a došlo i k úpravám venkovního prostranství a zajištění standardu konektivity. Evropské peníze Kraj Vysočina čerpá také v souvislosti s rozvojem a modernizací Školního statku v Humpolci. Za 70 miliónů korun vznikne v jeho areále moderní stáj pro výkrm prasat, hala pro zemědělské stroje a učebny. Projekt na pořízení tří center obnovitelných zdrojů energie, který kraj realizuje na středních odborných školách v Jihlavě, Třebíčí a Žďáru nad Sázavou je ojedinělým projektem, podpořeným rovněž z evropských dotací, který zázemí pro výuku pokročilých technologií ve stavebnictví.

 

Na všech krajských školách v červenci a srpnu probíhaly drobné údržbové a úklidové práce.

 

  • Eduard Jozífek, odbor majetkový a Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    E-mail:  tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.8.2018 / 31.8.2018

Počet návštěv: 5335
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek