Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Střední školy z Vysočiny se představily v Nitře

Mladý tvorca
Třináct krajských středních škol z Vysočiny má za sebou další velice úspěšnou prezentaci v partnerském Nitranském samosprávném kraji. Koncem dubna se zařadily mezi desítky středních škol ze Slovenské republiky a ukázaly, jak se studuje na Vysočině, a to v rámci veletrhu vzdělávání Mladý tvorca, který je považován za největší svého druhu na Slovensku a každoročně se ho účastní tisíce mladých lidí, ale i firem a specializovaných agentur.
 

 
 

Představení výsledků práce studentů z Vysočiny v Nitranském samosprávném kraji patří k pravidelným přeshraničním aktivitám, které jsou podporovány krajskou samosprávou. Stejně jako i v minulých letech byly v rámci veletrhu, který probíhal na největším slovenském výstavišti Agrokomplex v Nitře, předány dvě ceny hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Za výrobek AirQuality on Budget, tedy za program měřící a vyhodnocující hodnoty CO2 ve vzduchu si cenu hejtmana Kraje Vysočina odváží ze slovenské Nitry Adam Prchal, student 3. ročníku oboru informační technologie, Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou. Za projekt Vzdálené ovládání robotů byla cena hejtmana Kraje Vysočina udělena a předána Janou Fialovou, radní Kraje Vysočina Jurajovi Frolovi z Střední odborné školy, Stará Turá.

 

Pro obrovský ohlas v minulých letech zopakoval Kraj Vysočina v Nitře představení projektů Postav si své auto a Postav si svůj traktor – sportovní  vůz postavený studenty nebo repasovaný traktor ZETOR představily Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava a Vyšší odborná škola a Střední odborná škola Bystřice nad Pernštejnem.


Mladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorcaMladý tvorca

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2018 / 28.4.2018

Počet návštěv: 6355
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek