Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Říjen

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Stříbro a bronz z MČR štafet a družstev pro KCTM Vysočina

Mapa
Ve druhém říjnovém týdnu vyvrcholila sezóna orientačních běžců prestižními mistrovskými týmovými závody v Dolním Prysku poblíž Kamenického Šenova. Bojů o tituly se v žákovských kategoriích účastnili také reprezentanti KCTM Vysočina. Dosáhli na velmi pěkná umístění ozdobená dvěma medailemi.

První den byly na pořadu klasické tříčlenné štafety. V kategorii H14 (starší žáci) získalo trio Jáchym Hojný, Jan Nechanický a Šimon Mareček druhé místo po strhujícím finiši. „Těsně před koncem závodu vysočinská trojice dokonce sahala po zlatu, ale po drobných komplikacích z toho nakonec byla stříbrná medaile. Statečně bojovala i děvčata v D14 (Kinštová, Sobotková, Blažková). Jejich výkon stačil na páté místo,“ prozradil Aleš Petráček z Orientačního klubu Jihlava.

Zahanbit se nedaly ani týmy v kategorii DH12 (smíšené týmy mladších žáků). Trojice Tomáš Prášil, Karel Dundáček a Vojtěch Orany si doběhla v konkurenci 61 štafet pro šesté místo. Výkon druhé vysočinské štafety a jejich 15. místo bylo také příjemným překvapením.

Na start prestižních závodů osmičlenných žákovských výběrů se postavilo 34 družstev. První tým KCTM Vysočina, který byl výkonnostně vyvážený, měl letos velké ambice, ale rozhoduje se přímo v závodě. Úvod výborně rozběhl Jan Nechanický, ale po drobných chybách se tým pohyboval mezi čtvrtým a pátým místem. Nakonec ale finišman Šimon Mareček zúročil zkušenosti z předchozího závodu a soupeře, který chyboval, doběhl dvě kontroly před cílem a vybojoval bronz. Družstvo KCTM Vysočina běželo ve složení Jan Nechanický, Tereza Kinštová, Tomáš Prášil, Zuzana Stoklasová, Anna Doleželová, Vojtěch Orany, Kateřina Blažková a Šimon Mareček. Skvělý výkon podalo i druhé vysočinské družstvo, které doběhlo na 11. místě.

„Medailovým úspěchem vyvrcholil cyklus, po kterém část svěřenců KCTM Vysočina přejde do dorostu. Nicméně pro mnohé z nich se jejich žákovské období završí až na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže v červnu 2017 v Brně,“ uzavřel Aleš Petráček.